30 Января 2019 в 14:41

28 січня 2019 року в Криворізькому національному університеті відбулася І міжнародна науково-практична конференція «Англійські студії». Вона об’єднала іноземних студентів, що здобувають освіту на підготовчому відділенні, студентів та викладачів університету і всіх тих, хто захоплюється вивченням іноземних мов. Інтернаціоналізація вищої освіти – це дієвий інструмент розвитку університету. Наявність студентів-іноземців, програм академічного обміну є важливими факторами конкурентоспроможності навчального закладу в сучасному академічному світі.

Проблематика конференції охоплювала актуальні питання формування лексико-семантичної структури сучасних терміносистем, особливостей функціонування мовних одиниць в іноземних мовах, стратегій використання інноваційних технологій в опрацюванні мови (мережа Інтернет, комп’ютерний переклад, електронні словники), новацій та досвіду у викладанні професійно-орієнтованої іноземної мови.

Із вітальним словом до учасників конференції виступив ректор університету Микола Іванович Ступнік. Звертаючись до студентства англійською та французькою мовами, ректор висловив сподівання, що участь у цьому заході стане для них поштовхом до вдосконалення знань з іноземних мов, які в сучасному світі є засобом ефективного існування в соціальній, суспільній та професійній сферах і сприяють всебічному розвитку особистості. Особливу увагу викликали доповіді завкафедри іноземних мов Голівер Н. О. на тему «Англійська лексика» та к.ф.н., доц. Курбатової Т. В. «Когнітивні метафори в сучасній англійській мові».

Учасники конференції мали чудову нагоду поділитися результатами власних лінгвістичних досліджень, репрезентованих у рамках напрямів конференції. Відбулися цікаві презентації та жваве обговорення. Особливо варто відзначити якість доповідей, майстерність публічних виступів та уміння презентувати себе, свою роботу студентів-іноземців.

Кращі студенти були відзначені дипломами в різних номінаціях.

Найкращі доповіді представили Мансурі Аймен (Автоматичний переклад під час обробки мови), Могилевський Олексій (Англіцизми у французькій мові), Лукаш Савелій (Застосування сленгу irl). Кращими визнали презентації Мансурі Асії (Походження англійської мови) та Кечруд Ліни «Міжкультурне спілкування: мова тіла». З-поміж спікерів відзначили Хасін Саллах Еддіна (Як бути успішним), Рім Таггуг (Мистецтво ефективних презентацій), Мессауд Ануар, Дабаж Мохамед Хайтем (Сутність ідіом).

Більшість виступів, що прозвучали протягом конференції, пов’язані з мовними питаннями, що доводить: мова (особливо англійська) є тією ланкою, яка об’єднує представників різних лінгвокультурних спільнот, допомагає досягти взаєморозуміння, налагодити стосунки, досягти діалогу та взаємодії.

Конференція промайнула дуже швидко. Присутні мали змогу поринути у світ англійського слова, зачаруватися його мелодикою, відчути мовний шарм. До заходу долучилися студенти груп підготовчого відділення та факультету інформаційних технологій, які доклали багато зусиль, аби на належному рівні презентувати свої доповіді та активізувати інтерес слухачів до вивчення іноземної мови.

Наразі бажаємо всім учасникам творчого натхнення та подальших наукових звершень!

28 Января 2019 в 15:20

02.02.2019 р. у Криворізькому національному університеті відбудеться День відкритих дверей. Детальна інформація за посиланням.

Факультет інформаційних технологій (декан, завідувачі кафедр, провідні викладачі) чекатимуть на абітурієнтів та їхніх батьків об 11 годині в ауд. 521.   

28 Января 2019 в 14:34

Цими вихідними за підтримки ФІТ в стінах нашого університету відбулись збори батьків, чиї діти відвідують криворізьку школу комп’ютерної майстерності (ШКМ). Це спеціалізований позашкільний навчальний заклад для дітей віком від 9 до 14 років, у якому даються знання з IT-сфери.

На сьогодні серед викладачів цієї школи є випускниці факультету інформаційних технологій. А ми переконані, що серед учнів та учениць ШКМ є наші майбутні студенти та студентки.

На зборах батьки отримали інформацію, подану викладачками ШКМ, та профорієнтаційні буклети, які надали представники факультету.

Радо чекаємо на наступні зустрічі. 

25 Января 2019 в 13:27

22 січня 2019 року Україна відзначає знакову дату – сторіччя Великої злуки та День Соборності України. Із цієї урочистої та значущої для всіх українців нагоди бібліотекою Криворізького національного університету за участі кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки було організовано та проведено масштабний загальноуніверситетський Круглий стіл  до 100-річчя Великої злуки та Соборності України.

Це свято вшановують щороку 22 січня в день проголошенняАкту ЗлукиУкраїнської Народної РеспублікийЗахідноукраїнської Народної Республіки, що відбулося1919-го року. Офіційно його відзначання встановлено починаючи з 1999 р. згідно з УказомПрезидента України«Про День соборності України» від 21 січня 1999 р. № 42/99.

На Круглому столі, в якому взяли участь 15 завідувачів відділами й секторами, головувала директор бібліотеки С. О. Баскакова.

У вітальному слові головуюча відзначила важливість такої події, як історична злука і єдність українських земель, для всього українського народу, оскільки ця історична подія уособила його споконвічну мрію про соборну, незалежну національну державу та засвідчила вільне волевиявлення українців щодо становлення єдиної самоідентифікованої нації.

У ході Круглого столу слово взяла к. філол. н., ст. викл. каф. ІПМП Я. С. Гладир, яка виголосила ґрунтовну інформативну доповідь щодо історичного підґрунтя, карколомного драматичного перебігу та визначальних наслідків подій 22 січня 1919 року для українського національно-визвольного руху. Зокрема, Я. С. Гладир нагадала присутнім про витоки ідеї української соборності, про відображення цих ідей у працях кращих українських митців, наголосивши на тому факті, що у цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась роком раніше (22 січня 1918 р.), а саме – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки. Було згадано і видатних українських політичних діячів того часу, зокрема очільника Директорії Володимира Винниченка, чий підпис засвідчує Універсал про злуку; і трагічну тогочасну добу політичних суперечностей, яка забрала так багато життів українських патріотів, і політичні складнощі, які виникали на шляху до об’єднання українських земель.

Окремий виступ головуючої було присвячено пам’яті героїв Крут – однієї з найтрагічніших сторінок української національно-визвольної боротьби  періоду 1918-1920 рр.

Присутні висловлювали думки щодо актуальності й доцільності вшанування цього свята саме сьогодні, коли єдність української нації стає тією непереможною силою, яка підтримує наш народ на його нелегкому історичному шляху.

Велика злука 22 січня 1919 р. – безсумнівно, подія, яка залишила непересічний відбиток в українській історії, адже недарма за національну єдність та національну ідею  вмирали покоління наших славетних пращурів.

23 Января 2019 в 15:31

23 Января 2019 в 15:24

Зимові канікули дають чудову нагоду зайнятися сезонними активними видами спорту. 17 січня студенти з Алжиру, які є учасниками англійського проекту КНУ, прийняли запрошення від студентів ФІТ та відвідали розважально-спортивний комплекс «Union».  

Перевагу надали найкращій у місті льодовій арені. Деякі алжирські студенти каталися на ковзанах уперше в житті.  В Алжирі, який розташовано у спекотній Африці, взагалі немає снігу, тому студенти не мали можливості отримати задоволення від зимових розваг вдома.

Добре, коли поруч із новачками є ті, хто вміє кататися. Шадрін Леонід, Лукаш Савелій, Могілевський Олексій роз’яснили основні принципи катання, які допомогли тримати рівновагу та отримувати задоволення від швидкості руху, музики та атмосфери.

Лахуа Юсра, Рім  Таггут, Мелізі Сухір, Крідісс Ашреф Еддін вдалося освоїти техніку катання та уникнути падінь.

Під час активного відпочинку студенти спілкувалися англійською мовою в дружній атмосфері, повернулися додому сповнені азарту та радісних емоцій.

Дійсно, англійська єднає та зближує студентів різних країн під час навчання та відпочинку.

15 Января 2019 в 20:00

14 січня в актовій залі університету відбулось урочисте вручення дипломів магістрам факультету інформаційних технологій. Із вітальними словами звернулись до випускників і випускниць завідувач кафедри КСМ Купін А. І., завідувачка кафедри ІПМП Тарасова О. В., в. о. завідувача кафедри МПЗ Стрюк А. М. Прозвучали теплі слова із подякою за ці водночас важкі й веселі роки навчання, побажання успіхів у подальшому дорослому житті та сподівання на нові зустрічі.

Молодші курси додали церемонії вручення дипломів святкового настрою, представивши яскраві танцювальні номери. Залу переповнювали натхненні емоції та радість від отримання омріяних дипломів.

Ще раз вітаємо наших випускників і випускниць! Бажаємо із упевненістю дивитись у майбуття і бути успішними на вашому професійному шляху! Завжди чекаємо на вас у гості.

13 Января 2019 в 00:40
12 Января 2019 в 11:16
14 січня 2019 року о 14.00 в Актовій залі Криворізького національного університету відбудеться урочисте вручення дипломів випускникам-магістрам денної форми факультету інформаційних технологій.
Запрошуються завідувачі кафедр та куратори груп, а також всі бажаючі.
1 Января 2019 в 18:10
Популярні ресурси