19 Марта 2019 в 22:09

Уже стало доброю традицією на початку березня вшановувати пам'ять видатного українського поета, письменника, художника, мислителя, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. У цьому році ми відзначаємо 205 річницю від дня його народження.

13 березня 2019 року о 900 в 449 аудиторії відбулася літературна композиція «Музи Генія». Її підготували студенти групи ГЗУ-18-1 під керівництвом старшого викладача кафедр інженерної педагогіки та мовної підготовки Ланової І. В. На заході були присутні студенти груп ПО-18-1, ПО-18ск-1, КН-18-1. На цьому заході студенти розповідали про жінок на життєвому шляху поета, читали поезії великого Кобзаря. Це студенти групи ГЗУ-18-1:  Дмитрук Ірина, Жданов Владислав, Захарова Анна, Зуєнко Ірина, Молодик Вікторія, Новодворська Ганна, Руденко Ольга, Статкевський Максим, Чирков Микита. Було показано фільм про Муз у житті великого поета, які вплинули на його творчість, на створення видатних поезій.

17 Марта 2019 в 21:10

Графік узгоджених профорієнтаційних заходів на ФІТ

під час весняних канікул (25.03.19-28.03.19)

Щодня упродовж дня̶ презентація спеціальностей ФІТ, пізнавальні екскурсії по факультету.

Дата

Час

Назва заходу

Відповідальний

Примітки

 

 

Понед.

25.03.19

Упродовж дня

Презентація спеціальностей ФІТ, пізнавальні екскурсії

Хоцкіна Світлана Миколаївна;

Студенти спеціальності 015 ̶ Професійна освіта

 

Каф. ІПМП

12.00

Тренінг «Професійне самовизначення особистості»,

ауд. 439

 

 

Вівторок

26.03.19

Упродовж дня

Презентація спеціальностей, пізнавальні екскурсії.

 

Ліхошерст

Ольга Гаріївна,

Студенти спеціальності 015 ̶ Професійна освіта

 

Каф. ІМ

12.00-12.30

Диференційно-діагностична вікторина «English Expert»,

ауд. 538

 

Середа

27.03.19

Упродовж дня

Презентація спеціальностей, пізнавальні екскурсії.

Сенько

Антон Олександрович,

Рябчина Любов Сергіївна

 

Каф. КСМ

15.30-16.50

Майстер-клас «Засоби атак та захисту комп'ютерних мереж»,

ауд. 373

 

 

Четвер

28.03.19

Упродовж дня

Презентація спеціальностей, пізнавальні екскурсії.

 

Козіков

Антон Володимирович,

Шаповалова Нонна Наілівна

Каф. МПЗ

(для учасників квесту, присутніх на Дні Відкритих дверей,

ЗОШ 1, 8, 95, 103, 126,130)

10.30

Майстер-клас «CodeandPlayіз програмування мобільних пристроїв», ауд. 221

11.00-

12.00

«IT і автоматизація – Створюй майбутнє» – демонстрація спеціалізованих лабораторій засобів автоматизації та апаратно-програмних комплексів систем управління; презентація спеціальностей: 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології; 122 – Комп’ютерні науки, ауд. 371

Сердюк

Ольга Юріївна

 

 

Каф. АКНТ

 

Майстер-клас із програмування функцій розумного будинку із застосуванням вбудованого годинника, лічильників і таймерів і датчиків аналогових сигналів. «Розумний будинок із інтелектуальним реле ZelioLogic», ауд. 370

Майстер-клас із знайомства з технологіями тривимірного друку «Екскурсія в світ адитивних технологій». Кожен учасник майстер-класу спробує втілити отримані знання в реальність: не тільки створити власну 3D-модель на представленому ПЗ, але і роздрукувати її на професійному 3D-принтері!, ауд. 247

 

12 Марта 2019 в 13:10

Вітаємо завідувачку кафедри іноземних мов Голівер Надію Олексіївну з Днем народження!

12 Марта 2019 в 11:56

Жінка творить історію, хоча історія запам’ятовує лише імена чоловіків.

Генріх Гейне

У календарі свят і пам’ятних днів є важлива дата, пов’язана зі святкуванням Міжнародного жіночого дня, яка приходить у наш дім з першим весняним сонечком.

7 березня 2019 року в Криворізькому національному університеті відбувся захід для студентів-іноземців присвячений Міжнародному жіночому дню. До організації і проведення святкування були залучені студенти-іноземці англомовного проекту та студенти факультету інформаційних технологій.

Веселий і піднесений настрій створював чудовий ведучий – Куропятник Данил (ІПЗ-18-1м).

Савелій Лукаш та Аймен Мансурі допомогли учасникам заходу поринути в історію та з’ясувати, як святкують День жінок у різних країнах світу, дізнатися, як ставилися до жінок у шекспірівську епоху (Микита Крапівний (ІПЗ-17-1), зачаруватися відомою композицією Джо Кокера «Лейла» у виконанні талановитого Леоніда Шадріна (ІПЗ-18-1м).

Найщиріші та найсердечніші вітання звучали для найдорожчих жінок – матусь. Дауаді Тадж Еддін та Мохамед Дабаж зачитали вірші, а Баалі Ясін виконав пісню «Аіша».

Не обійшлося на святі і без магії, гості та присутні із захопленням спостерігали за майстерними фокусами Горільського Тараса (ІПЗ-18-2).

Студенти групи «А» привітали дівчат та присутніх викладачів зі святом теплими побажаннями та віршами.

 Урочистий захід промайнув у теплій, невимушеній атмосфері свята.

12 Марта 2019 в 11:47

4 березня2019 року на кафедрі інженерної педагогіки та мовної підготовки відбулася звітна конференція за результатами проходження педагогічної практики студентами четвертого курсу – групи ПН-15.

Практика проходила на базі закладівпрофесійної (професійно-технічної) освіти і мала на меті поглиблення та закріплення теоретичних знань і практичних умінь, навичок студентів із психолого-педагогічних дисциплін, методики викладання інформатики, виховної роботи в учнівському колективі закладів професійного типу через виконання функцій класного керівника.

Практика завжди викликає у студентів не тільки величезне хвилювання, а й непідробний інтерес, азарт та професійну цікавість. Педагогічна практика виявляє не тільки готовність до обраної професії, але й ті якості особистості, про наявність яких, можливо, студент раніше і не підозрював: уміння швидко приймати рішення, стресостійкість, лідерські якості тощо.

Практика змінює студентів, розширює їхній світогляд, збільшує коло спілкування, робить їх кращими і цікавішими особистостями, майбутніми професіоналами улюбленої справи. Саме такими враженнями поділилися студенти групи ПН-15. Кожен зміг презентувати заклад, групу, з якою мав нагоду творчо співпрацювати упродовж тритижневої педагогічної практики.

Про серйозний підхід студентів до проходження педагогічної практикисвідчать отримані результати: Вєтряк Ю. – 95 А; Горб Я. – 93 А, Кулібаба А. – 93 А, Кутузова О. – 92 А, Литвин К. – 92 А, Попруга А. – 92 А, Радткіна Д. – 95 А, Ушаткіна С. – 94 А, Храпко В. – 94 А, Зубков В. – 92 А.

7 Марта 2019 в 00:04

7 Марта 2019 в 00:02

Вітаємо усіх з прийдешнім Святом солідарності жінок у боротьбі за рівність! Завдяки цій боротьбі ми сьогодні маємо право навчатись, голосувати, балотуватись у президентки, захищати дисертації, літати в Космос, бути собою.

Бажаємо усім нових звершень, сміливості йти своїм шляхом, бути упевненими в собі й своїх силах, не боятись своїх мрій і втілювати їх, любити себе і своє життя! Ми в вас віримо, жінки, ви можете геть усе!

5 Марта 2019 в 15:11

Проект Британської Ради «Англійська мова для університетів», ініційований за підтримки Міністерства освіти і науки України у 2014 році, завершився.

Протягом п’яти років учасниками проекту стали 32 університети України, зокрема й Криворізький національний університет.


Зовнішній експерт, професор Саймон Борг (Велика Британія), провів незалежне дослідження результатів проекту та досягнень університетів-учасників. У жовтні та листопаді 2018 року він відвідав 8 вишів, провів опитування 2500 студентів, низку співбесід і спостережень за 40 заняттями з англійської мови та фахових дисциплін англійською мовою.


Під час презентації результатів професор розповів про: 
• зміни та покращення у сфері викладання англійської мови професійного спрямування;
• викладання фахових дисциплін англійською мовою, як важливого інструменту у процесі інтернаціоналізації.
За результатами дослідження було зроблено висновок, що викладання англійської мови за професійним спрямування загалом поліпшилось та набуло нового змісту. Зокрема, професор Борг звернув увагу на такі досягнення:

• колективними зусиллями провідних викладачів України було розроблено базову навчальну програму, яка спрямована на розвиток навичок спілкування в академічному та професійному середовищі, пошук та презентацію інформації, працевлаштування;
• кардинально змінились підходи до способу викладання. Робота в парах та групах, проектна робота надає студентам більше можливостей використовувати англійську мову на практиці.

Також професор надав поради, як у майбутньому поліпшити викладання мови та навчання англійською мовою в університетах України. (https://www.youtube.com/watch?v=WrmaYqMnsy4 )

Криворізький національний університет був повноправним учасником проекту Британської Ради «Англійська для університетів» у 2018 році.

  • Було проведенодві Міжнародні науково-практичні конференції “Linguisticstudies” та  “EnglishStudyLab”, 6 семінарів-тренінгів. Наприклад«Thelanguageof ESP: insightsintopractice»,був присвячений обговоренню актуальних питань інтернаціоналізації університету, методів  викладання англійської мови для професійних цілей (ESP)  в сучасних умовах глобального світу.
  • Викладачі нашого університету (к.п.н., доц. Голівер Н.О., к.ф.н. Курбатова Т.В., к.п.н. Зотова-Садило О.Ю., ст. викл. Бондар І.Г.) пройшли підготовку в Літній школі професійного розвитку та набули статусу «тренер-фасилітатор».
  • Викладачі ЕМІ, слухачі курсу “EnglishforAcademics” взяли участь в семінарі “Teachingthrough EMI - classroompracticeandmethodology”, який був націлений на освоєння практичних прийомів та методів для проведення занять EMI.
  • Нові ідеї сприяли запуску пілотного проекту EMI з викладання кількох фахових предметів студентам факультетів гірничого, економіки і управління бізнесом й ІТ англійською мовою.
  • У рамках Плану дій щодо покращення процесу інтернаціоналізації університету було створено асоціацію  викладачів ESP та EMI – «Платформу постійного професійного розвитку» для дисемінації інновацій, поширення досвіду вітчизняних та закордонних навчальних закладів.

Офіційно проект закінчився, але робота, ініційована ним, продовжується.

1 Марта 2019 в 01:36

Упродовж трьох тижнів (із 4.02.19 по 24.02.19) студенти 4 курсу (гр. ПН-15) спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології) проходили педагогічну практику на базі закладів професійно-технічної освіти.

Студенти Зубков В. В., Караулова Я. А. та Ушаткіна С. О. мали змогу проходити педагогічну практику на базі «Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею»; Литвин К. С., Храпко В. О. та Радткіна Д. В. – «Криворізького центру професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу». Студенти Горб Я. С., Єраносян Г. П. та Кулібаба А. С. – при «Криворізькому центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів №1 у м. Кривому Розі». Вєтряк Ю. Д., Кутузова О. С. та Попруга А. Г. набували педагогічного досвіду викладацької діяльності на базі «Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування».

Програмою проходження педагогічної практики було передбачено ознайомлення із методикою викладання дисциплін у закладах професійно-технічної освіти, а також проведення теоретичного та практичного занять з інформатики та інформаційних технологій для учнів цих закладів. Окрім проведення предметних занять студенти-практиканти мали спробувати себе в ролі класного керівника.

На період проходження практики студентам пощастило із вибором тематики проведення виховних заходів (14 лютого – День закоханих, 22 лютого – День визволення Кривого Рогу від німецько-фашистських загарбників).

Упродовж проходження педагогічної практики студенти здобули досвід викладацької та виховної роботи у закладах професійно-технічної освіти та отримали безліч позитивних емоцій під час спілкування з викладацьким складом та учнями. Про результати проходження педагогічної практики студенти звітуватимуть на звітній конференції 4.03.2019.

24 Февраля 2019 в 19:33

(До Міжнародного дня рідної мови-2019)

Цього року в Криворізькому національному університеті в урочистій атмосфері традиційно вшанували 21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Цей день був проголошений за пропозицією держав-членів ЮНЕСКО і в Україні відзначається з 2002 р.

Захід мав ширший, ніж зазвичай, формат уроку-конференції під назвою «Мови світу в КНУ». Основною концепцією свята стала ідея автентичної неповторності й значущості світових мов, які можна почути в стінах нашого університету завдяки їхнім носіям – іноземним студентам КНУ.

На конференції були присутні представники адміністрації університету, керівники відділу міжнародних зв’язків і підготовчого відділення для іноземних громадян, керівництво ФІТу, завідувач і викладачі кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки (організатори заходу), студенти-іноземці підготовчого відділення та основних курсів нашого університету, українські студенти.

Програма уроку-конференції передбачала вісім блоків; у кожному було презентовано мову або кілька мов, носії яких учаться в нашому університеті. Зокрема це блоки: українська мова, арабська мова, берберська мова, тюркські мови, африканські мови, англійська мова, французька мова та мова урду. Учасники, переважну більшість яких склали іноземні студенти, представили 14 мов.

         Конференція розпочалася з ушанування української як національної мови українців. Українські студентки розповіли про особливості нашої рідної мови, про її нелегкий шлях становлення як державної та про актуальні проблеми на сучасному етапі.

Найпотужніше на конференції було представлено арабську мову, оскільки серед іноземних студентів, які навчаються в КНУ, цього року найбільше саме арабських студентів із Алжиру. Тож арабську мову можна назвати однією з найпопулярніших у нашому університеті завдяки відчутній кількості її арабськомовних представників. Студенти розповідали про арабську мову по-українськи та по-російськи (залежно від проекту навчання). Було розглянуто особливості арабської вимови, граматичну специфіку дієслівних форм, діалектні й літературні форми деяких популярних арабських слів, давню історію арабської мови тощо.

Другим за потужністю та кількістю доповідачів виявився блок «Африканські мови», адже Криворізький національний університет здавна приймає у своїх гостинних стінах студентів із Гани, Гвінеї, Нігерії, Камеруну, Кот-д'Івуару, із Демократичної Республіки Конго (столиця – м. Браззавіль), з Республіки Конго (столиця – м. Кіншаса), з багатьох інших африканських країн.

Студенти підготовчого відділення розповіли про рідні їм мови корінних народів Африки: мову кві та мову фула. Африканські студенти І курсу КНУ представили інші рідкісні африканські мови, носіями яких вони є, – мову діда та мову чілуба. Присутні мали унікальну можливість почути зразки цих старовинних африканських мов.

Традиційною для Криворізького національного університету є співпраця зі студентами – представниками тюркських мов, зокрема туркменської. Студенти з Туркменістану часто вчаться в нашому університеті на основних курсах, а останніми роками й на підготовчому відділенні для іноземних громадян. Тож на заході було представлено дві тюркські мови – туркменську  й турецьку.

Мовою корінного народу Північної Африки є берберська. Студенти-бербери продемонстрували берберський алфавіт (тіфінаг) і розповіли про відомих світових постатей берберського походження.

Приємним сюрпризом стала доповідь про мову урду, демонстрація зразків її письма та декламації поезії. У нашому університеті навчається лише один студент, який знає цю мову і для якого урду є рідною.

На конференції було презентовано й інші мови, якими володіє багато хто в КНУ, зокрема англійську та французьку. Так, студенти-іноземці англійськомовного проекту навчання під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов підготували доповідь-презентацію англійською.  

Крім того, спеціально для цього заходу бібліотекою КНУ було організовано виставку рідкісних книжкових видань і видань книг різноманітними іноземними мовами. Скарби бібліотечного фонду університету були високо оцінені іноземними студентами.

Урешті, урок-конференція «Мови світу В КНУ» не лише транслював ідею поваги до різноманітних мов і їхніх носіїв у стінах нашого університету. Ушановуючи всі мови світу, виховний захід сприяв консолідації студентського середовища, мав потужний загальноосвітній компонент, активізував міжкультурну комунікацію та сприяв діалогу світових культур.
Популярні ресурси