5 Марта 2019 в 15:11

Проект Британської Ради «Англійська мова для університетів», ініційований за підтримки Міністерства освіти і науки України у 2014 році, завершився.

Протягом п’яти років учасниками проекту стали 32 університети України, зокрема й Криворізький національний університет.


Зовнішній експерт, професор Саймон Борг (Велика Британія), провів незалежне дослідження результатів проекту та досягнень університетів-учасників. У жовтні та листопаді 2018 року він відвідав 8 вишів, провів опитування 2500 студентів, низку співбесід і спостережень за 40 заняттями з англійської мови та фахових дисциплін англійською мовою.


Під час презентації результатів професор розповів про: 
• зміни та покращення у сфері викладання англійської мови професійного спрямування;
• викладання фахових дисциплін англійською мовою, як важливого інструменту у процесі інтернаціоналізації.
За результатами дослідження було зроблено висновок, що викладання англійської мови за професійним спрямування загалом поліпшилось та набуло нового змісту. Зокрема, професор Борг звернув увагу на такі досягнення:

• колективними зусиллями провідних викладачів України було розроблено базову навчальну програму, яка спрямована на розвиток навичок спілкування в академічному та професійному середовищі, пошук та презентацію інформації, працевлаштування;
• кардинально змінились підходи до способу викладання. Робота в парах та групах, проектна робота надає студентам більше можливостей використовувати англійську мову на практиці.

Також професор надав поради, як у майбутньому поліпшити викладання мови та навчання англійською мовою в університетах України. (https://www.youtube.com/watch?v=WrmaYqMnsy4 )

Криворізький національний університет був повноправним учасником проекту Британської Ради «Англійська для університетів» у 2018 році.

  • Було проведенодві Міжнародні науково-практичні конференції “Linguisticstudies” та  “EnglishStudyLab”, 6 семінарів-тренінгів. Наприклад«Thelanguageof ESP: insightsintopractice»,був присвячений обговоренню актуальних питань інтернаціоналізації університету, методів  викладання англійської мови для професійних цілей (ESP)  в сучасних умовах глобального світу.
  • Викладачі нашого університету (к.п.н., доц. Голівер Н.О., к.ф.н. Курбатова Т.В., к.п.н. Зотова-Садило О.Ю., ст. викл. Бондар І.Г.) пройшли підготовку в Літній школі професійного розвитку та набули статусу «тренер-фасилітатор».
  • Викладачі ЕМІ, слухачі курсу “EnglishforAcademics” взяли участь в семінарі “Teachingthrough EMI - classroompracticeandmethodology”, який був націлений на освоєння практичних прийомів та методів для проведення занять EMI.
  • Нові ідеї сприяли запуску пілотного проекту EMI з викладання кількох фахових предметів студентам факультетів гірничого, економіки і управління бізнесом й ІТ англійською мовою.
  • У рамках Плану дій щодо покращення процесу інтернаціоналізації університету було створено асоціацію  викладачів ESP та EMI – «Платформу постійного професійного розвитку» для дисемінації інновацій, поширення досвіду вітчизняних та закордонних навчальних закладів.

Офіційно проект закінчився, але робота, ініційована ним, продовжується.

1 Марта 2019 в 01:36

Упродовж трьох тижнів (із 4.02.19 по 24.02.19) студенти 4 курсу (гр. ПН-15) спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології) проходили педагогічну практику на базі закладів професійно-технічної освіти.

Студенти Зубков В. В., Караулова Я. А. та Ушаткіна С. О. мали змогу проходити педагогічну практику на базі «Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею»; Литвин К. С., Храпко В. О. та Радткіна Д. В. – «Криворізького центру професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу». Студенти Горб Я. С., Єраносян Г. П. та Кулібаба А. С. – при «Криворізькому центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів №1 у м. Кривому Розі». Вєтряк Ю. Д., Кутузова О. С. та Попруга А. Г. набували педагогічного досвіду викладацької діяльності на базі «Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування».

Програмою проходження педагогічної практики було передбачено ознайомлення із методикою викладання дисциплін у закладах професійно-технічної освіти, а також проведення теоретичного та практичного занять з інформатики та інформаційних технологій для учнів цих закладів. Окрім проведення предметних занять студенти-практиканти мали спробувати себе в ролі класного керівника.

На період проходження практики студентам пощастило із вибором тематики проведення виховних заходів (14 лютого – День закоханих, 22 лютого – День визволення Кривого Рогу від німецько-фашистських загарбників).

Упродовж проходження педагогічної практики студенти здобули досвід викладацької та виховної роботи у закладах професійно-технічної освіти та отримали безліч позитивних емоцій під час спілкування з викладацьким складом та учнями. Про результати проходження педагогічної практики студенти звітуватимуть на звітній конференції 4.03.2019.

24 Февраля 2019 в 19:33

(До Міжнародного дня рідної мови-2019)

Цього року в Криворізькому національному університеті в урочистій атмосфері традиційно вшанували 21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Цей день був проголошений за пропозицією держав-членів ЮНЕСКО і в Україні відзначається з 2002 р.

Захід мав ширший, ніж зазвичай, формат уроку-конференції під назвою «Мови світу в КНУ». Основною концепцією свята стала ідея автентичної неповторності й значущості світових мов, які можна почути в стінах нашого університету завдяки їхнім носіям – іноземним студентам КНУ.

На конференції були присутні представники адміністрації університету, керівники відділу міжнародних зв’язків і підготовчого відділення для іноземних громадян, керівництво ФІТу, завідувач і викладачі кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки (організатори заходу), студенти-іноземці підготовчого відділення та основних курсів нашого університету, українські студенти.

Програма уроку-конференції передбачала вісім блоків; у кожному було презентовано мову або кілька мов, носії яких учаться в нашому університеті. Зокрема це блоки: українська мова, арабська мова, берберська мова, тюркські мови, африканські мови, англійська мова, французька мова та мова урду. Учасники, переважну більшість яких склали іноземні студенти, представили 14 мов.

         Конференція розпочалася з ушанування української як національної мови українців. Українські студентки розповіли про особливості нашої рідної мови, про її нелегкий шлях становлення як державної та про актуальні проблеми на сучасному етапі.

Найпотужніше на конференції було представлено арабську мову, оскільки серед іноземних студентів, які навчаються в КНУ, цього року найбільше саме арабських студентів із Алжиру. Тож арабську мову можна назвати однією з найпопулярніших у нашому університеті завдяки відчутній кількості її арабськомовних представників. Студенти розповідали про арабську мову по-українськи та по-російськи (залежно від проекту навчання). Було розглянуто особливості арабської вимови, граматичну специфіку дієслівних форм, діалектні й літературні форми деяких популярних арабських слів, давню історію арабської мови тощо.

Другим за потужністю та кількістю доповідачів виявився блок «Африканські мови», адже Криворізький національний університет здавна приймає у своїх гостинних стінах студентів із Гани, Гвінеї, Нігерії, Камеруну, Кот-д'Івуару, із Демократичної Республіки Конго (столиця – м. Браззавіль), з Республіки Конго (столиця – м. Кіншаса), з багатьох інших африканських країн.

Студенти підготовчого відділення розповіли про рідні їм мови корінних народів Африки: мову кві та мову фула. Африканські студенти І курсу КНУ представили інші рідкісні африканські мови, носіями яких вони є, – мову діда та мову чілуба. Присутні мали унікальну можливість почути зразки цих старовинних африканських мов.

Традиційною для Криворізького національного університету є співпраця зі студентами – представниками тюркських мов, зокрема туркменської. Студенти з Туркменістану часто вчаться в нашому університеті на основних курсах, а останніми роками й на підготовчому відділенні для іноземних громадян. Тож на заході було представлено дві тюркські мови – туркменську  й турецьку.

Мовою корінного народу Північної Африки є берберська. Студенти-бербери продемонстрували берберський алфавіт (тіфінаг) і розповіли про відомих світових постатей берберського походження.

Приємним сюрпризом стала доповідь про мову урду, демонстрація зразків її письма та декламації поезії. У нашому університеті навчається лише один студент, який знає цю мову і для якого урду є рідною.

На конференції було презентовано й інші мови, якими володіє багато хто в КНУ, зокрема англійську та французьку. Так, студенти-іноземці англійськомовного проекту навчання під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов підготували доповідь-презентацію англійською.  

Крім того, спеціально для цього заходу бібліотекою КНУ було організовано виставку рідкісних книжкових видань і видань книг різноманітними іноземними мовами. Скарби бібліотечного фонду університету були високо оцінені іноземними студентами.

Урешті, урок-конференція «Мови світу В КНУ» не лише транслював ідею поваги до різноманітних мов і їхніх носіїв у стінах нашого університету. Ушановуючи всі мови світу, виховний захід сприяв консолідації студентського середовища, мав потужний загальноосвітній компонент, активізував міжкультурну комунікацію та сприяв діалогу світових культур.

16 Февраля 2019 в 12:37

Декілька років поспіль студенти і студентки нашого факультету мають можливість здійснювати вільний вибір навчальних дисциплін. 

Викладачі різних кафедр заздалегідь розробили та запропонували перелік тих дисциплін, які забезпечують можливість студентству здійснити самостійний вибір у рамках навчального циклу. Потягом цього тижня відбулась презентація запропонованих дисциплін, серед яких: ділова іноземна мова, політологія, психологія ділових відносин, інженерна графіка, екологія, гендерна рівність, теорія інформації і кодування, економіка, системи управління технологічними процесами тощо.

Перед студентами стояв нелегкий вибір, адже кожна презентація була захопливою. Але саме за рахунок дисциплін вільного вибору переважно й здійснюється академічна мобільність студентів. Сподіваємось, що під час вивчення обраних дисциплін студентство отримає не тільки нові знання, а й новий досвід та уміння його застосовувати.

14 Февраля 2019 в 00:21

Багато свят не буває, адже завжди приємно обмінюватись подарунками. Сьогоднішній день – 14 лютого – багатий на приводи для сюрпризів. Назвемо хоча б декілька з них: День Святого Валентина, у який закохані обмінюються сердечками і не тільки; Міжнародний День дарування книг (можна подарувати друзям, бібліотеці, самим собі); у Німеччині це День психічнохворих людей; у Японії День оголених чоловіків; у Болгарії День виноградарів. А ще, і для нас це знаменна дата, 14 лютого – День комп’ютерника!  Саме в цей день у 1946 році світу було продемонстровано перший реально працюючий електронний комп’ютер ENIAC I.

Що святкувати, обирати Вам. Ми ж бажаємо усім кохання, здоров’я, захопливих книжкових сюжетів, приємних подарунків! І виголошуємо тост:

За сі, за perl, за Unix-shell,

За Windows, Гейтса та Intel ,

За скрипт, за байт, за Unicode,

За Linux та "Hello, World!"

12 Февраля 2019 в 12:38

Кафедра іноземних мов, яка входить до складу нашого факультету, сприяє тому, щоб Україна говорила іноземною легко і з задоволенням.

11 Февраля 2019 в 17:04

Циркулярна пилка. Посудомийна машина. Система автоматичного визначення номера абонента, що телефонує, опція очікування виклику, коли абонент розмовляє з іншою людиною. Двірники на автомобілях. Кевлар – волокно, з якого виготовляють куленепробивні жилети та інше захисне спорядження. Комп’ютерні терміни «баг» і «дебаггінг». Батареї для космічних станцій. Виділення стволових клітин. І багато іншого, без чого сьогодні важко уявити наше життя, винайшли жінки.

З 2016 року 11 лютого святкують День жінок і дівчат в науці. Ми приєднуємось до святкування і вітаємо всіх жінок і дівчат нашого факультету, які рухають науковий світ уперед. Нових вам наукових досягнень, знахідок і звершень!

 

11 Февраля 2019 в 17:02

4 Февраля 2019 в 01:07

2 лютого 2019 року пройшовДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ у стінах Криворізького національного університету.

Випускники, десятикласники загальноосвітніх шкіл та їх батьки стали активними учасниками профорієнтаційних зустрічей на факультеті інформаційних технологій цього дня.

Присутні ознайомилися зі специфікою спеціальностей, за якими здійснюється підготовка на випускових кафедрах; мали змогу отримати консультації та відповіді на питання під час спілкування з деканом, викладачами і студентами ФІТ.

Програмою зустрічі було передбачено вікторину з ІТ-галузі. Майбутні абітурієнти виявляли активність, відповідаючи на питання. За правильні відповіді отримували призи.

Також наші гості виявляли зацікавленість у процесі ознайомлення зі спеціалізованими лабораторіями засобів автоматизації та апаратно-програмних комплексів систем управління; Мережевого обладнання CISCO та промислових контролерів Phoenix Contact. Усі бажаючі цього дня перевірили власний рівень володіння англійською мовою.

Дійсно, цікавинкою стала участь учнів у короткому та цікавому квесті під час екскурсії факультетом інформаційних технологій.  

Скануючи інформацію, присутні відповідали на нескладні питання. Приємно вражала активність та ініціативність гостей.

По закінченню квеста кожен учасник отримав Сертифікат на безкоштовний майстер-клас із розробки мобільних додатків та фото на згадку.

Цікавим та продуктивним виявився день спілкування з молоддю та їх батьками у стінах нашого університету.

 

Презентації:

1 Февраля 2019 в 10:14

На канікулах наш факультет не байдикував, а брав участь у спартакіаді університету «Бадьорість та здоров’я – 2019». Протягом двох тижнів відбулись змагання з настільного тенісу, шахів, бадмінтону, волейболу.

За результатами ігор, викладачі та співробітники ФІТ посіли ІІ місце в турнірі з шахів і отримали пам’ятний подарунок.

Найактивніші учасники та учасниці спартакіади в різних номінаціях були нагороджені грамотами та солодкими призами.

Пишаємось нашими спортсменами та бажаємо в наступному році здобути більше перемог!
Популярні ресурси