26 Февраля 2020 в 19:33

24 лютого 2020 р. викладачі-історики кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки – доцент О. М. Кадол та викладач Ю. Ю. Фасольняк – провели міжфакультетський виховний захід, присвячений Дню визволення Кривого Рогу від німецько-фашистських загарбників (22 лютого). До заходу долучилась студентська молодь двох факультетів – транспортного та інформаційних технологій (академічні групи АТ-19, ТТ-19, КІ-19, ПО-19).

За формою проведення це була візуалізована й унаочнена розповідь про лихі часи нашого міста під час Другої світової війні. Структурно виступ викладачів було поділено на дві частині. У першій її частині викладач Фасольняк Ю. Ю. ознайомив студентів з історією міста під час Другої світової війни, висвітлив аспекти бойових дій, які велися на околицях і на території міста у 1941–1944 рр., презентовано фотофрагменти книги «Кривий Ріг крізь об’єктив німецького солдата» часів окупації міста. Були зазначені об’єктивні труднощі, які спіткали Червону Армію при визволенні міста.

У другій частині виступу доцент О. М. Кадол приділив увагу воєнному літопису нашої рідної alma mater – історії Криворізького гірничорудного інституту в роки воєнного лихоліття 1941–1945 рр. Було акцентовано увагу на долі навчального закладу, викладачів, співробітників, студентства та їх безпосередній участі у бойових діях, зокрема, й у визволенні Кривого Рогу. У презентації були використані матеріали музею історії нашого університету, що зберігає в собі невичерпний виховний та науково-дослідницький потенціал тощо.

Захід відбувся в дусі патріотичного виховання та викликав у студентства справжній інтерес, адже це важливо – зберегти, вивчити, пам’ятати важкі, проте доленосні події нашої минувщини.


 

26 Февраля 2020 в 19:12

З 03 лютого до 21 лютого 2020 року в Криворізькому професійному гірничо-технологічному ліцеї проходили педагогічну практику студенти Криворізького національного університету факультету інформаційних технологій за спеціальністю «Професійна освіта» (комп’ютерні технології) Д. Р. Сірик, В. А. Тютюнник, Я. С. Угорчук.

За період проходження педагогічної практики студенти проводили відкриті заняття з предметів професійно-теоретичної підготовки та інформатики з використанням сучасних педагогічних та інформаційних технологій. Продемонстрували свою креативність та організаційні здібності під час підготовки та проведення виховних годин.

Студенти-практиканти показали належний рівень теоретико-методичної підготовленості до реалізації професійних функцій викладача, продемонстрували сумлінність та творчий підхід до виконання поставлених на період проходження практики завдань.

За короткий термін проходження практики студенти-практиканти отримали значний практичний досвід та проявили такі здібності як порядність, ввічливість, працьовитість, вимогливість. Бажаємо їм творчих злетів, наснаги та подальших успіхів на педагогічній ниві!


 

24 Февраля 2020 в 21:05

21 лютого відбулась цікава екскурсія студентів факультету інформаційних технологій до офісу провідної криворізької ІТ-компанії IDAP.
Основним фокусом діяльності компанії є розробка мобільних та веб-додатків для середнього бізнесу та стартапів. Маючи два офіси – у Кривому Розі та Києві, – об’єднуючи більше сотні співробітників, компанія може похвалитися однією з найпотужніших команд iOS-розробників та великою кількістю успішних проектів, реалізованих для замовників із Західної Європи, Північної Америки та інших країн світу.
Криворізький офіс компанії вразив студентів своєю атмосферою. Дизайн просторих приміщень налаштовує на зосереджену роботу, підходить для формального та неформального спілкування співробітників, оперативного вирішення ділових питань та підтримки корпоративного духу.
Студенти отримали можливість поспілкуватися з програмістами компанії, познайомитись з проектами, над якими вони працюють, дізнались про деякі професійні секрети. Цікавила студентів і можливість власної професійної реалізації в сучасній ІТ-сфері. Фахівці компанії запевнили, що маючи готовність до постійного самовдосконалення і розвитку професійних навичок, можна досягти високого рівня у будь-якій сфері сучасного використання інформаційних технологій. І окремо підкреслили важливість фундаментальної підготовки, що студенти отримують в університеті.
Щиро дякуємо компанії IDAP і, зокрема, HR-менеджеру Оксані Кулаковій за організацію чудової змістовної екскурсії та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

24 Февраля 2020 в 20:32

20 лютого у Криворізькому національному університеті відбувся цікавий та безпрецедентний захід – STUD IDEA HUB – 2020 – студентська конференція, присвячена сучасним трендам в ІТ.
Гостями конференції були провідні ІТ-компанії Кривого Рогу, такі як Syntech Software, ZaraffaSoft, SooprIT, K-Mine та IDAP, що познайомили студентів з власним досвідом розробки програмних продуктів.
Студенти факультету інформаційних технологій представили на конференції власні дослідження в різноманітних напрямках розвитку ІКТ. Так Микита Шевців розповів про технологію розробки мобільних додатків з використання React Native, Анна Абрамова підготувала доповідь о трендах у веб-дизайні. Доповідь Дмитра Шерехова була присвячена сучасним можливостям комп’ютерної графіки, Максима Круппи – різноманітним сферам використання нечіткої логіки, а Дмитро Перемєна розповів про технології збереження здоров’я. Валерія Пірник зробила цікаву доповідь про сучасні технології віртуальної реальності, а Савелій Лукаш представив розгорнутий аналіз використання різних мов світу в сучасній ІТ-індустрії та зробив порівняння їх з розповсюдженістю та затребуваністю англійської мови.
Слід відзначити, що всі студентські доповіді були зроблені англійською мовою. Таким чином наші студенти продемонстрували не лише гарні знання з сучасних технологій, а й високий рівень іншомовної компетентності, підкресливши її актуальність та довівши свою конкурентоспроможність в глобалізованому суспільстві та здатність презентувати власні здобутки на міжнародному рівні.
Наприкінці конференції учасники сіли за круглий стіл, під час якого студенти змогли поспілкуватися з представниками ІТ-компаній, обмінятися думками, щодо розвитку ІТ-сфери у Кривому Розі, поговорити про проблеми ІТ-освіти, та можливості професійної реалізації фахівців з інформаційних технологій у нашому місті.
Завершуючи круглий стіл, учасники висловили вдячність спонсорам цієї конференції – компаніями Syntech Software та ZaraffaSoft, а також ініціатору та організатору заходу – Микиті Шевціву. Всі одностайно висловили побажання, щоб проведення подібних заходів стало регулярним, а співпраця факультету інформаційних технологій та криворізьких ІТ-компаній вийшла на новий продуктивний рівень.


 

24 Февраля 2020 в 20:05

20.02.2020 року на базі Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» проведено V Кубок Ради молодих вчених Дніпропетровської області з футзалу. Цей спортивний захід був присвячений 20-річчю Ради молодих вчених нашої області. Він проводився серед рад молодих вчених закладів вищої освіти та науково-дослідних установ Дніпропетровської області.
Команда нашого університету у напруженому, драматичному матчі, завдяки голу на останніх хвилинах, виборола перемогу у команди «Конструкторське бюро «Південне» з рахунком 3:2 та завоювала бронзові медалі турніру!
На окрему увагу заслуговує той факт, що серед гравців команди Криворізького національного університету були представники кафедри моделювання та програмного забезпечення – старші викладачі Козиков А.В. та Швець Д.В.
Щиро вітаємо наших футболістів із завойованими медалями!!!

21 Февраля 2020 в 20:27

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА УЧАСНИКІВ 

І ТУРУ СТУДЕНТСЬКИХ ОЛІМПІАД З РІЗНИХ ДИСЦИПЛІН І БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ ТВОРЧИХ УСПІХІВ ТА ДОСЯГНЕНЬ

 

В олімпіаді з української мови взяли участь 122 студенти І курсу таких спеціальностей: Ф, ОП, ПР, НЗГ, МТ, БІ, ПО, ЕЕМ, АКІТ, ІПЗ.

Склад журі: доценти Пасічна О. В., Савченко А. Л., ст. викладач Ланова І. В.

Переможцями І туру студентської олімпіади з української мови стали такі студенти:

І місце – Румянцева Ольга (гр. ІПЗ-19-1).

ІІ місце – Євтєхова Єкатерина (гр. НЗГ-19), Чернова Марина (БІ-19).

ІІІ місце – Кошелєв Роман, Задирака Вікторія (гр. ЕЕМ-19).В олімпіаді з психології взяли участь студенти гр. ПО-18, кількістю 10 осіб.

Склад журі: доценти Тарасова О.В., Сулима Т.С.

Переможцями І туру студентської олімпіади з психології стали такі студенти:

І місце – Радченко Анатолій.

ІІ місце – Грінь Денис.

ІІІ місце – Бондаренко Станіслав, Рябуха Веніамін.В олімпіаді з дисциплін професійно-педагогічного циклу підготовки спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології) взяли участь 18 студентів ІІ, ІІІ, ІV курсів та 5 магістрантів першого року навчання спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології).

Склад журі: доценти Сулима Т. С., Хоцкіна С. М.

Переможцями І туру студентської олімпіади стали такі студенти:

І місце – Ушаткіна Світлана, Храпко Вікторія (гр. ПОКТ-19м).

ІІ місце – Семененко Євген (гр. ПО-17).

ІІІ місце – Тютюнник Вадим (гр. ПО-16).В олімпіаді з історії України взяли участь 60 студентів І-х курсів таких спеціальностей: БІ, МН, Ф, ІПЗ, АКІТ, ПУА, ОП, ЕП, ТЕП, ПТБ.

Переможцями І туру студентської олімпіади з історії України стали такі студенти:

І місце – Малюта  Олександр (гр. МН-19).

ІІ місце – Репенко В.Є (гр. ОП-19-1).

ІІІ місце – Швець Анастасія (гр. БІ-19), Чижук Олена. 

 

18 Февраля 2020 в 22:32

Міжнародна науково-практична конференція “English StudyLab” об’єднала українських студентів університету та іноземних студентів, які здобувають освіту на підготовчому відділенні, молодих вчених та викладачів університету, а також усіх тих, хто захоплюється вивченням іноземних мов.
Проблематика конференції охоплювала актуальні питання формування лексико-семантичної структури сучасних терміносистем, особливості функціонування мовних одиниць в іноземних мовах, стратегії використання інноваційних технологій у навчанні мови (мережа Інтернет, комп’ютерний переклад, електронні словники), новації та досвід у викладанні професійно-орієнтованої іноземної мови.
З вітальною промовою до учасників конференції виступив ректор університету Микола Іванович Ступнік. Звертаючись до студентства французькою та англійською мовами, ректор висловив сподівання, що участь у цьому заході стане для них поштовхом до поглиблення знань з іноземних мов та особистісного самовдосконалення. Спеціальним гостем конференції, вже не вперше, став доктор філософії з прикладної лінгвістики, професор Девід Ленеган (Австралія), який у межах підготовки до конференції провів зустрічі зі студентами і молодими вченими університету. На конференції доктор Д. Ленеган виступив із доповіддю і провів авторський воркшоп, присвячений актуальним питанням сучасної лінгвістики й викладання англійської мови.
Учасники конференції, викладачі університету, іноземні й українські студенти мали чудову нагоду поділитися результатами власних лінгвістичних спостережень та досліджень, репрезентованих у рамках напрямів конференції. Цікавими були доповіді в.о. декана факультету інформаційних технологій І.O. Музики «Цифровізація університетів як засіб покращення вищої освіти», к.п.н. С. Костюк «Бар’єри міжкультурного спілкування», к.п.н. Л. Костіної «Неперервний професійний розвиток науково-педагогічних працівників та його вплив на досягнення студентів: Австралійський формат».
Відбулися цікаві презентації та жваве обговорення: студентка підготовчого відділення Яра Асаффурі представила яскраву доповідь «Академічна мобільність іноземних студентів в Україні». Особливо варто відзначити якість доповідей, майстерність публічних виступів та уміння презентувати себе, свою роботу, а саме відзначився Лев Коробіцин «Брекзит – слово, що на вустах кожного».
Друга частина конференції відбувалася у популярному міжнародному форматі «Печа-Куча» під керівництвом к.п.н., доцента С. Соколової та к.п.н. Л. Костіної. Формат «20 слайдів по 20 секунд» дозволив зберегти лаконічність виступів, високий рівень зацікавленості й надав можливість багатьом бажаючим продемонструвати свій проект та ідеї. Тематика виступів студентів не обмежувалась окремими проблемами. Захід продемонстрував різноманітність тем: сучасні інновації у галузі IT та лінгвістиці, конформізм у суспільстві, особистий досвід подорожування й напрямки самовдосконалення тощо.
Формат «Печа-Куча» як засіб нетворкінгу для креативних й перспективних студентів надав можливість виступаючим викласти свої ідеї, обговорити їх та отримати цінні поради від професора Д. Ленегана щодо лінгвістичної та ораторської складових виступів.
Найкращі студенти були відзначені дипломами у різних номінаціях: «Краща доповідь»: Лукаш С. «20 Ютуб-каналів для освіти та розвитку», Шевців Н. «React native and cross-platform development», Лазарєв В. «Освіта, робота і життя у Польщі».
«Краща презентація»: Веселовський Д. «Ісландія – країна можливостей», Могілевський О. «Моє стажування у Франції», Мессааді Ранія «Алжир, забута краса».
«Краще наукове дослідження»: Данилова А. «Ідея конформізму у маркетингових стратегіях», Ухова І. «20 нових слів 2020 року», Ковницька І. «Дослідження Інтернету речей».
Яскравим завершенням конференції були поетичні читання іноземними мовами, на яких студенти декламували вірші відомих поетів англійською, німецькою та французькою мовами.
Подібні заходи надихають на подальший розвиток досліджень у сфері прикладної лінгвістики, актуальних питань викладання англійської мови як іноземної, а також, що є найбільш важливим і трендовим, викладання спеціальних дисциплін іноземними мовами.

18 Февраля 2020 в 22:29

Чи знаєте Ви, що таке кохання?! Чи відомі Вам традиції вшанування святого Валентина, покровителя усіх щиро закоханих?! Саме на ці питання шукали відповіді учасники поетичного вечора, який відбувся 14-го лютого на кафедрі іноземних мов факультету інформаційних технологій. Хоча б раз у житті кожен намагався складати вірші чи вітання для коханих, рідних та близьких. З давніх-давен поезію вважають універсальною мовою кохання та життєво важливим джерелом натхнення. Тож у цей день з уст юних закоханих лунали вічно актуальні рядки Шекспіра, Байрона, Гете, Шиллера, Бодлера, Ліни Костенко…. Вірші сповнені глибокого змісту та високих почуттів читали студенти різних факультетів та курсів – Лінський М., Задирака В., Кожина С., Євтехова К., Булахов І., Турчик Є., Горшков В., Репенко, Бубирьова Т., Федоренко Т. та інші. А як чарівно звучали рядки Едварда Е. Каммінгса та Елізабет Б. Броунінг під музичний акомпанемент у виконанні Апанащенко Д., Прігової Є. та Клименко К. (Ф-16, ЕП-16). Поросла П. та Дем’яненко К. (ОП-18) влаштували справжній словесний батл, намагаючись переконати одна одну та тих, чиє серце ще залишається холодним, у всеперемагаючій силі кохання.
Студенти першокурсники Бондар Л., Бойко К., Журавель В., Грох А., Нестеренко Г., Павленко Д., Позняков В. (Ф-19) розважили глядачів інсценізацією легенди про святого Валентина. Незабутнє враження залишив солов’їний голос Коломоєць Дар’ї (ЕЕМ-19), яка виконувала пісні англійською та французькою мовами. А саксофон Кондрашова Дмитра (КІ-19) зачепив найтендітніші струни душі юних учасників вечора та їх наставників. Окрасою вечора став виступ нашого почесного гостя з далекої Австралії професора Девіда Ленегана, який продемонстрував творчий, абсолютно нестандартний підхід до створення вітальних віршів до Дня святого Валентина. Цим він вразив і потішив вдячних слухачів! На захід завітала в.о. проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Кашубіна Ю.Б.
Проведення подібних навчально-виховних літературних заходів вже стало традиційним для кафедри іноземних мов. Майбутні інженери, програмісти, економісти виявили свою обізнаність у мистецтві слова, продемонстрували таланти декламації, співу, виконання музичних творів та хист до акторської гри. Відповідальними за організацію свята цього року були канд.філ.наук, доцент Курбатова Т.В. та канд.пед.наук Зотова-Садило О.Ю. Проте варто відзначити, що зусиль до створення затишної святкової атмосфери доклали усі викладачі, завідувачка кафедри іноземних мов КНУ та почесні гості вечора поезії.

{cut}

17 Февраля 2020 в 22:37

Кафедра АВТОМАТИЗАЦІЇ, КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК І ТЕХНОЛОГІЙ
запрошує на I етап студентської олімпіади зі спеціальності:
«Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»
20 лютого 2020 року о 14-00 в ауд. 263.

Олімпіада складатиметься з двох турів: теоретичного та практичного.

У теоретичному турі будуть представлені завдання, що вимагають знань:
методів теорії автоматичного керування та моделювання технологічних об'єктів автоматизації (розрахункових та з використанням математичних пакетів MATLAB або MathCAD);
методів дослідження, синтезу та моделювання систем автоматичного керування технологічними об'єктами автоматизації (розрахункових та з використанням математичних пакетів MATLAB або MathCAD).

У практичному турі будуть представлені завдання з розробки програмного забезпечення програмованого логічного контролера на базі пакету Unity Pro/

Учасникам олімпіади буде надана можливість використовувати пакети програм MathCAD, MATLAB, Unity Pro.

 

Голова оргкомiтету олімпіади:
завідувач кафедри АКНТ Моркун Наталія Володимирвна

Відповідальний за організацію олімпіади: доцент кафедри АКНТ Тиханський Михайло Петрович,
Відповідальний за проведення теоретичного туру олімпіади та консультант: доцент кафедри АКНТ Єфіменко Людмила Іванівна
Відповідальний за проведення практичного туру олімпіади та консультант: доцент кафедри АКНТ Савицький Олександр Іванович

17 Февраля 2020 в 22:36

Кафедра АВТОМАТИЗАЦІЇ, КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК І ТЕХНОЛОГІЙ
Криворізький національний університет
проводить I етап студентської олімпіади зі спеціальності:
«Комп’ютерні науки»
20 лютого 2020 року о 14-00 в ауд. 247.

На олімпіаду будуть представлені завдання, що вимагають знань з таких дисциплін:
- Дискретна математика
- Основи алгоритмізації та програмування
- Основи ОБД та СУБД SQL
- Технології паралельних обчисленнь із використанням мов програмування C++, C#
- Комп’ютерна схемотехніка

Учасникам олімпіади буде надана можливість використовувати пакети програмного середовища MS Visual Studio.

Голова оргкомiтету олімпіади:. завідувач кафедри АКНТ Моркун Наталія Володимирвна.

Відповідальний за організацію та проведення олімпіади:
к.т.н. кафедри АКНТ Сердюк Ольга Юріївна.
Популярні ресурси