2 Июля 2018 в 10:57

Станом на вересень кафедрою ІПМП було заплановано проведення 59 виховних заходів. На кінець поточного навчального року викладачами кафедри (згідно наданої звітної інформації) було проведено 75 відповідних заходів (див. табл. «Виконання плану виховної роботи каф. ІПМП за 2017-2018 н. р.»).

План виховної роботи  на 2017-2018 роки передбачав три напрямки:  а) виховна робота кураторів гр. ПО (ПН); б) виховна робота з іноземними студентами; в) індивідуальні виховні заходи викладачів кафедри.

Протягом року в процесі виконання плану відбулися певні зміни у зв’язку із поточною зміною складу викладачів кафедри. Так, виховні заходи, де мала взяти участь З. Бакум, було виконано в. о. завкафедри О. Тарасовою; протягом року до виховної роботи активно долучилися Г. Січкар та Н. Кравцова.

Із зазначених причин у низки заходів змінився склад виконавців. Так, до виховних заходів до Міжнародного дня грамотності, до Дня української писемності та до спільного із бібліотекою КНУ ознайомлення з новою літературою плідно долучилася В. Козак, виховну роботу зі студентами-іноземцями суттєво урізноманітнили Н. Кравцова та Г. Січкар. Традиційний ректорський прийом для іноземних студентів було організовано й проведено Л. Кругленко; проте, у складі виконавців можна відзначити викладачів, які готували виступи іноземців (Т. Мелкумова, Я. Гладир, Г. Січкар, Н. Кравцова, І. Ланова).

Загальну виховну роботу кафедри відчутно поглибила робота представників історичної секції. В. Стецкевич, О. Кадол, Ю. Фасольняк не лише підтримали виконання багатьох запланованих заходів (долучилися до традиційних інформативно-виховних бесід зі студентством щодо пам’ятних історичних дат: дня захисників України, дня Соборності, дня визволення Кривого Рогу, дня пам’яті та примирення тощо), але й провели окремі потужні виховні заходи, серед яких – презентація книги «Кривий Ріг: пам'ять міста 1941-1945» (В. Стецкевич), суспільно-громадські слухання та передача цієї книги бібліотекам міста (В. Стецкевич), масштабний захід «Полум’я скорботи: ушанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933» (Ю. Фасольняк).

Секція історії поклала на себе відповідальний обов’язок здійснювати національно-патріотичне виховання студентської молоді, що відобразилося в проведенні заходів такої актуальної для сьогодення спрямованості. Так, В. Стецкевич і Ю. Фасольняк узяли участь в організації виставки міськвиконкому «Із досвіду роботи навчального закладу з національно-патріотичного виховання» та ін. 

Виховну роботу з іноземними студентами очолює керівник підготовчого відділення Н. Суховенко. Виконавці цієї роботи – передусім куратори груп іноземних слухачів: Г. Січкар, Я. Гладир, Т. Мелкумова, Н. Кравцова. Звичайно, не лишаються осторонь й інші викладачі, які працюють із цим студентським контингентом. На виконавцях цієї ланки кафедральної роботи лежить неабияка відповідальність, адже виховна робота з новоприбулими іноземцями передбачає безпосередню учать у складних процесах соціокультурної та психологічної адаптації, які неодмінно супроводжують початкові етапи навчання іноземців в університеті.

Робота кураторів груп іноземних слухачів передбачає ведення документації по групі, постійний моніторинг успішності та якості адаптаційно-інтеграційних процесів, підтримання  зв'язків із контрактерами, регулярне передсвяткове відвідування гуртожитків та кімнат, де мешкають іноземці, проведення систематичних виховних бесід у групі, щорічне проведення ознайомлювальних екскурсій (екскурсії містом, екскурсії до Новорічних свят, екскурсії до травневих свят, екскурсії до Ботанічного саду, екскурсії до відомих на Криворіжжі кар’єрів  тощо), а також відвідування разом із групою та іншими викладачами міських культурних або спортивно-масових заходів.

Варто підкреслити, що проведені кафедрою виховні заходи за участю іноземних студентів відзначаються масштабністю, яскравістю, демонстрацією поваги до всіх світових націй (народів) та посиленим інтересом громадськості. Так, найпомітніший цьогорічний захід – Міжнародний день рідної мови – масштабне міжнаціональне свято, в якому, окрім українського студентства, узяли участь студенти з Алжиру, Марокко, Кот-Д’Івуару, Туркменістану, Камеруну та інших країн світу. Відповідальна за організацію та проведення – Я. Гладир, найактивнішу участь узяли О. Тарасова, Н. Суховенко, Т. Мелкумова, Г. Січкар, Н. Кравцова, А. Савченко, ін.

Не менш цікавим для слухачів підготовчого відділення для іноземних громадян було занурення в українські культурні традиції вшанування видатних постатей. Так, у межах оголошеного на Дніпропетровщині Року Олеся Гончара (2018) та до Дня філолога для студентів-іноземців у травні було проведено літературний екскурс, який передбачав ознайомлення із постаттю нашого видатного земляка. (Відповідальні – Н. Суховенко, Я. Гладир). Іншим урочистим заходом транскультурної  комунікації  стала можливість для студентів із Алжиру, Марокко та Камеруну розповісти про українського Кобзаря близьким на батьківщині за допомогою святкової фотосесії до Шевченківських днів (відповідальні – Н. Суховенко, Н. Кравцова).

Звіти кураторів груп ПН (ПО) (О.Пасічної, С.Хоцкіної, В. Ткачук, В.  Мелкумової, А. Савченко) регулярно заслуховуються під час засідань кафедри ІПМП. Згідно наданої кураторами інформації, план виховної роботи у групах ПН (ПО) виконано повністю й якісно. Куратори сумлінно ставляться до своїх обов’язків, систематично відвідують гуртожитки, проводять виховні бесіди, підтримують зв’язки з батьками студентів, здійснюють контроль за успішністю; моніторинг пропусків; своєчасно інформують кафедру та батьків щодо студентських академічних заборгованостей; проводять комплексні заходи щодо запобігання та ліквідації академічних заборгованостей, додаткову роботу з «проблемними» студентами, здійснюють культурно-мистецькі екскурсії тощо. (Наприклад, у поточному році куратором гр. ПН-15 С. Хоцкіною було заплановано й проведено 34 виховні заходи, а протягом року додано ще 4). Слід відзначити, що студенти груп ПН (ПО) та їхні куратори беруть активну участь у кафедральних, факультетських та загальних університетських заходах. Особливо активними та відповідальними в цьому напрямі є А.Савченко, С.Хоціна, Т.Мелкумова, які завжди безпосередньо керують підготовкою номерів художньої самодіяльності, надають найактивнішу допомогу в організації  різномасштабних виховних заходів.

Серед інших цьогорічних подій виховного спрямування слід окремо відзначити масштабність та значущість організації Міжнародної науково-практичної конференції студентів, магістрантів і молодих дослідників (О. Тарасова, Т. Сулима, О. Пасічна, С. Хоцкіна, О. Кадол, Т. Мелкумова, Я. Гладир, І. Ланова, В. Ткачук, Ю. Фасольняк, ін.); творчої зустрічі з Інною Доленник (відповідальні – бібліотека КНУ, О. Тарасова, Я. Гладир);  проведення першого етапу УІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка (О. Тарасова, Я. Гладир,О. Пасічна, Т. Мелкумова, І. Ланова); участь груп ПО (ПН) у благодійнихакціях, які передбачають відвідування дитячих будинків («Подаруй радість дітям»до Дня Св. Миколая-Чудотворця, ін. ) (Т. Сулима, В. Ткачук, С. Хоцкіна, О. Пасічна, А. Савченко); участь в урочистих заходах до Дня народження Т. Г. Шевченка (О. Тарасова, А. Савченко, Н. Суховенко, Н. Кравцова, С. Хоцкіна, Т. Мелкумова, ін.).

Відповідальна за виховну роботу кафедри – Я. Гладир; індивідульні виховні заходи згідно плану здійснюють О. Тарасова, В. Ткачук, Т.Сулима, Я. Гладир, І. Ланова, Н. Суховенко, В. Зінченко. Виховна робота здебільшого висвітлюється у формі статей та фотографій на сайтах кафедри, факультету, університету (за участі  С. Хоцкіної).

В. о. зав кафедри О. Тарасова всебічно сприяє підвищенню якості виховної роботи, відвідує всі виховні заходи, надає допомогу та підтримку в організації.

 

 

Звіт склала відповідальна за виховну роботу                                       Я. Гладир

 

В.о. зав кафедри                                                                                     О. Тарасова

21 Июня 2018 в 23:53
15 Июня 2018 в 15:06

Внимание! На нашем сайте обновлён логотип факультета, но по техническим нюансам он может отображаться не у всех. Для того, чтобы отображался новый логотип факультета, пожалуйста, очистите кэш браузера. Очистка кэша браузера производится нажатием сочетания клавиш: ctrl + F5.

12 Июня 2018 в 00:09

Архип Котыга, 6 лет, жизнерадостный, позитивный и общительный мальчик с огромным потенциалом, с малых лет активно занимается спортом. В один день, после медицинского осмотра семью поверг в шок страшный диагноз - лейкоз (рак крови). 
Сейчас нужны дорогостоящие препараты! Родные Архипа просят о любой материальной помощи и поддержке, чтобы как можно быстрее справиться с ужасной болезнью! 

Номер карты отца Архипа: 
5168 7427 1623 6967 
Котыга Владимир Сергеевич

3 Июня 2018 в 22:20

Відповідно до Меморандуму про співпрацю між виконкомом Криворізької міської ради, народним депутатом К. Павловим, Криворізьким національним університетом та Криворізькою міською організацією ветеранів за сприяння в.о. завкафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки доцента Тарасової О. В. та викладача Ткачук В. В. задля покращення соціальної адаптації людей похилого віку, що мешкають у Кривому Розі, здійснювалося навчання впродовж трьох місяців (березень – травень 2018 р.) при територіальних центрах соцобслуговування в усіх районах нашого міста.

У першому наборі навчалося 98 бажаючих літніх студентів.

Заняття із комп’ютерної грамотності проводилися студентами четвертого курсу спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології) групи ПН-14.

Щоп’ятниці упродовж трьох місяців при територіальних центрах нашого міста тривала плідна співпраця 98 літніх студентів, спрямована на формування і розвиток навичок використання новітніх технологій, передовсім інформаційних та комунікаційних.

3 Июня 2018 в 22:12

2 червня 2018 року Криворізький національний університет радо приймав у своїх стінах батьків випускників та учнів Школи комп’ютерної майстерності.

Програмою батьківських зборів передбачено підведення підсумків роботи упродовж навчального року викладачем Школи комп’ютерної майстерності Кужель Анастасією Володимирівною. Акцентовано на значущості вмінь і навичок роботи з інформаційними технологіями загалом та створенні технологій на основі комп’ютерного моделювання зокрема. Результатом формування й закріплення навичок проектної діяльності були фахово і майстерно презентовані проекти навчального та виховного характеру учнями ШКМ.

Логічним продовженням заходу стали презентації спеціальностей, за якими здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів на ФІТ.

Професорсько-викладацький склад ФІТ мав змогу спілкування з мотивованою аудиторією. Гості відзначилися відкритістю до пізнання  нового, активно включалися в діалог, сприяючи розширенню самовизначення професійного майбутнього, пов’язаного з навчанням на факультеті інформаційних технологій.

Під час профорієнтаційних екскурсій присутні змогли оцінити роботу спеціалізованих лабораторій інтерактивного викладання іноземних мов (за фахом); визначити шляхи професійного самовизначення особистості; засоби автоматизації та апаратно-програмних комплексів систем управління; з’ясувати переваги роботи галузі інформаційних технологій; ознайомитися з Мережевим обладнанням CISCO та промисловими контролерами Phoenix Contact; із конструюванням, настроюванням та програмуванням роботів. Водночас у процесі активної співпраці констатовано, що особливістю фаху є необхідність постійного самовдосконалення, оскільки специфікою інформаційних технологій є рекордно стрімкі темпи розвитку.

Присутні отримали вичерпні відповіді, переконалися, що ІТ-галузь є найдинамічнішим сегментом світової економіки.

30 Мая 2018 в 00:09

Найкреативніший творчий професорсько-викладацький колектив та співробітники факультету інформаційних технологій вітають із Днем народження доброго та справедливого, розумного й талановитого, чуйного, уважного, щирого, мудрого декана нашого факультету –

 

ЧУБАРОВА ВЛАДИСЛАВА АНАТОЛІЙОВИЧА

 

 
 

30 травня відзначає ювілей завідувач навчально-методичного відділу ОТВЕРЧЕНКО ГАЛИНА ХАРИТОНІВНА

Професорсько-викладацький склад та співробітники ФІТ вітають Вас із Днем народження!

30 Мая 2018 в 00:01

2018 рік на Дніпропетровщині урочисто оголошено Роком Олеся Гончара – так ушановують 100-річчя від дня народження нашого славетного земляка, українського письменника та громадського діяча. До цієї урочистої нагоди та до Дня філолога кафедра інженерної педагогіки та мовної підготовки провела цікавий виховний захід – літературний екскурс для іноземних студентів.

Захід передбачав коротке ознайомлення студентів-слухачів підготовчого відділення для іноземних громадян із постаттю, етапами творчого шляху та найцікавішими фактами біографії Олеся Гончара в межах міжкультурної комунікації – під час вивчення дисципліни «Країнознавство».

Захід провели керівник підготовчого відділення Н. І. Суховенко та відповідальна за виховну роботу кафедри Я. С. Гладир.

Орієнтуючись на комунікативний мінімум, засвоєний студентами під час піврічного вивчення мови, Я. С. Гладир прокоментувала іноземцям українську культурну традицію вшанування видатних постатей, розповіла про роки життя видатного сина Дніпропетровщини Олеся Гончара, про університет, названий на його честь та про теми його найвідоміших романів.

Іноземні студенти продемонстрували неабияку зацікавленість та непересічний інтерес до літературного екскурсу, пригадали інших українських митців, про яких вони вже знають (зокрема, згадали про Т. Шевченка та Л. Українку); поцікавилися історичною добою життя Олеся Гончара. Слід окремо відзначити, що іноземні студенти з Алжиру розповіли про визнаних арабських письменників, а камерунські студенти назвали своїх улюблених представників світової літератури, які теж ушановуються в освітніх закладах Африки.

Захід відзначився пануванням доброзичливої атмосфери цікавості та поваги до всіх світових культур.

22 Мая 2018 в 18:50

20 Мая 2018 в 21:56Популярні ресурси