21 Апреля 2020 в 16:15
19 Апреля 2020 в 13:39

У світлий і урочистий день Великодня бажаємо щастя, добра, процвітання, благополуччя та миру у вашому домі! Даруйте один одному та своїм рідним увагу та турботу!

Христос Воскрес!

17 Апреля 2020 в 22:01

15 квітня к.т.н., доцент, в.о. декана факультету інформаційних технологій Музика Іван Олегович провів для студентів та працівників Криворізького національного університету вебінар на тему «Організація дистанційного навчання на базі Google Classroom». Обговорення питань у прямому ефірі відбувалося через чат в YouTube та сервіс Google Meet.

І. О. Музика пояснив особливості роботи з корпоративною поштою, проведення онлайн зустрічей в Google Meet, використання Google Календаря, поетапне створення класу за допомогою сервісу Google Classroom та його налаштування, а саме організацію практичної роботи, планування лабораторних робіт, контрольних заходів, розміщення лекційного матеріалу, можливості завантаження інформації з Google диску, виставлення та імпорт оцінок за завдання та результатів тестів, створених за допомогою Google Форми. Наочно продемонстрував, який має вигляд акаунт студента та викладача та звернув увагу на їх відмінності. Завдяки імітації виконання лабораторної роботи студентом учасники вебінару мали можливість дізнатись про особливості роботи в Google Classrom з зауваженнями та коментарями викладача до завантаженого завдання.

Цей вебінар був своєчасним і корисним в умовах карантину, а отримані рекомендації стануть у пригоді всім його учасникам.

Посилання для перегляду вебінару:
https://www.youtube.com/watch?v=KrrC1S7nUG4

 

7 Апреля 2020 в 19:31

Бажаємо втілення всіх грандіозних задумів, натхнення, благополуччя, чудового настрою і відмінного здоров’я!
Нехай кожен день буде сповнений яскравих ідей і перспектив, чудесних миттєвостей і добрих слів!

31 Марта 2020 в 14:03

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні.

Таким чином, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну.

Також передбачаються зміни у проведенні пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Докладна інформація про це буде оприлюднена на сайті МОН завтра.

Докладніше: bit.ly/2wBaTmi

13 Марта 2020 в 14:11

Шановні викладачі та студенти. Відповідно до листа МОН України у Криворізькому національному університеті запроваджено карантин з 12 березня 2020 р.

 

13 Марта 2020 в 13:54

Декілька років поспіль наші студенти та студентки мають можливість здійснювати вільний вибір навчальних дисциплін. 10 березня свої пропозиції щодо дисциплін вільного вибору для групи ПО-19 представили викладачі кафедр автоматизації, комп’ютерних наук і технологій; інженерної педагогіки та мовної підготовки; комп’ютерних систем та мереж; моделювання та програмного забезпечення.
Виступи викладачів були змістовними, презентації дисциплін – яскравими. Тепер перед студентством стоїть нелегкий вибір, але можливість самостійного формування освітньої траєкторії надихає. І вже в наступному семестрі група отримуватиме знання з обраних дисциплін.

 

7 Марта 2020 в 23:05

3 березня 2020 року на кафедрі інженерної педагогіки та мовної підготовки відбулася Звітна конференція за результатами проходження педагогічної практики, яка тривала з 3 до 23 лютого 2020 року.

Педагогічна практика студентів спеціальності 015 – Професійна освіта проходила на базі трьох закладів професійної (професійно-технічної) освіти: Заклад професійної освіти «Криворізький професійний гірничо-технологічний ліцей», ДПТНЗ «Криворізький центр професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу», ДПТНЗ «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів №1 м. Кривий Ріг».

Метою проходження активної педагогічної практики студентами передбачено поглиблення та закріплення теоретичних знань і практичних умінь, навичок із фахових та психолого-педагогічних дисциплін, методики викладання інформатики (електротехнічних дисциплін), виховної роботи в учнівському колективі закладів професійного типу через виконання функцій класного керівника. Тому кожен студент мав змогу випробувати себе в ролі викладача та класного керівника.

Практика завжди викликає у студентів не тільки хвилювання, а й непідробний інтерес, азарт та професійну цікавість. Педагогічна практика виявляє, по-перше, готовність до обраної професії майбутнього фахівця; по-друге, якості особистості (уміння швидко приймати рішення, стресостійкість, лідерські якості тощо).

Варто зазначити, що педагогічна практика змінює майбутніх бакалаврів професійної освіти, розширює їхній світогляд, збільшує коло професійного спілкування. Саме такими враженнями поділилися студенти академічних груп ПО-16 (Басс Микита Володимирович, Васньова Юлія Володимирівна, Малько Володимир Володимирович, Мельник Карина Сергіївна, Сірик Дар’я Романівна, Тютюнник Вадим Андрійович, Угорчук Яна Сергіївна) та ПО-17ск (Барвінок Андрій Сергійович; Мікуліна Інна Олександрівна; Савчук Дмитро Анатолійович; Терехов Віктор Андрійович).

Студенти із захопленням презентували свої професійні напрацювання, ділилися здобутим досвідом, враженнями тритижневої викладацької діяльності у закладах професійної освіти.

Студенти першого, другого, третього курсів спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології), (електротехніка та електромеханіка) були активними слухачами, ставили питання, намагалися з’ясувати нюанси організації процесу взаємодії викладача з учнями, прагнули перейняти досвід презентованої співпраці. Найбільше зацікавлення виявляли під час презентації здобутків (шляхи реалізації) та невдач (аналітика, аспекти подальшого самовдосконалення).

 

1 Марта 2020 в 16:02

Відповідно до Меморандуму про співпрацю між виконкомом Криворізької міської ради, народним депутатом К. Павловим, Криворізьким національним університетом та Криворізькою міською організацією ветеранів задля покращення соціальної адаптації людей похилого віку, що мешкають у Кривому Розі, здійснюватиметься навчання впродовж трьох місяців (березень – травень 2020 р.) при територіальних центрах соцобслуговування в усіх районах міста.
Заняття із комп’ютерної грамотності проводитимуться кожного вівторка, середи та четверга. Вони спрямовуватимуться на формування і розвиток навичок використання новітніх технологій, насамперед інформаційних та комунікаційних.
До викладацької діяльності залучені магістранти групи ПОКТ-19м та студенти третього курсу групи ПН-17 спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології), які працюватимуть при територіальних центрах нашого міста.

 

27 Февраля 2020 в 22:37

Цього року, як і завжди, у Криворізькому національному університеті в урочистій атмосфері традиційно вшанували 21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Цей день був проголошений за пропозицією держав-членів ЮНЕСКО і в Україні відзначається, починаючи з 2002 року.

Цьогорічний захід, проведений кафедрою інженерної педагогіки та мовної підготовки КНУ (відповідальна – канд. філолог. наук, ст. викл. Гладир Я. С.), мав формат уроку-конференції для іноземних студентів за назвою «Мови світу в КНУ». Основною концепцією свята стала ідея автентичної неповторності світових мов, які можна почути в стінах нашого університету.
Програма уроку-конференції складалася з п’яти блоків, у кожному з яких було представлено мову, носії якої вчаться в нашому університеті. Зокрема, це блоки: українська мова, арабська мова, турецька мова, англійська мова, французька мова. Загалом прозвучало шість доповідей іноземних студентів про мови, які вони знають.

Конференція розпочалася з ушанування української як національної мови українців. Цього року про свої враження від вивчення української мови та про її специфічні мовні особливості розповідала Яра Алсафорі (кер. – Гладир Я. С.), сирійська студентка підготовчого факультету для іноземних громадян, яка вивчає українську мову з кінця жовтня.

Традиційно потужно було представлено арабську мову, оскільки серед іноземних студентів, які навчаються в КНУ, цього року найбільше арабських студентів із Алжиру. Зокрема, було відзначено, що саме арабську мову можна назвати однією з найпопулярніших у нашому університеті – завдяки відчутній кількості її арабомовних представників. Студенти Бассем Джедді та Уссама Кезіз (кер. – Гладир Я. С.) по-українськи розповідали про їхню рідну арабську мову. А Разан Зерарі підготувала ґрунтовну доповідь «Історія мов в Алжирі» (кер. – Кравцова Н. І,), з якої присутні мали змогу дізнатися про історичні події, завдяки яким майже кожен алжирець досконало володіє трьома мовами – арабською, французькою та англійською.

Традиційним для Криворізького національного університету є співпраця зі студентами – представниками тюркських мов. Цього року студент із Турції Юсуф Ділек (кер. – Січкар Г. Ю.) виголосив потужну доповідь-презентацію, присвячену етапам формування сучасної турецької мови.

Не залишилися поза увагою студентів-іноземців і англійська та французька мови, якими володіє багато хто в нашому університеті. Студентки з Алжиру Ранія Мессі та Ісра Чебіра (кер. – Гладир Я. С.) розповіли присутнім про деякі особливості функціонування цих мов у міжкультурному просторі.

Отже, урок-конференція «Мови світу в КНУ» продемонстрував традицію поваги до всіх мов світу та до їхніх носіїв у стінах нашого університету.

 
Популярні ресурси