27 Ноября 2017 в 19:33

У четвер, 23 листопада 2017 р. у рамках загально університетської акції «16 днів проти насильства» на нашому факультеті (гр. СУА-15) проведена кураторська виховна година «Неприпустимість насильства», на якій були присутні 20 студентів.

Бесіда проводилася за круглим столом (ауд. 543). Під час розмови студенти розглянули актуальні проблеми в контексті Міжнародного дня проти насилля. Структурою виховного заходу передбачено розгляд понять і видів насилля та основних правил безпеки за різних життєвих ситуацій. Також студенти мали змогу здійснити самодіагностування щодо визначення агресії (методика Л. Г. Почебут) та агресивної поведінки (методика Є. П. Ільїна).

Варто відзначити практичну роботу студентів (вправи «Види насильства», «Міф чи реальність», «Мій досвід»), результати яких аргументувалися індивідуально.

Студенти групи були активними у процесі творчої співпраці – висловлювали власні обґрунтовані позиції, підтверджені фактологічним матеріалом.

27 Ноября 2017 в 14:21

Ушанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.

На підвіконні палахтить

Скорботи полум’я священне –

То свічка пам’яті горить

За всіх безвинно убієнних.

23 листопада 2017 р. у рамках акції «16 днів проти насильства» кафедрою інженерної педагогіки та мовної підготовки ДВНЗ «Криворізький національний університет» за участі студентів групи АКІТ-17 та КН-17 проведено загальнофакультетський захід, присвячений ушануванню пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 рр. – найчорнішої сторінки історії нашої держави.

Так, найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932–1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації та національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі. «Голод запланувала Москва для знищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян знищили не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями», – заявляв американський професор Р. Конквест.

Розпочато «Полум’я скорботи» ушануванням пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 рр. хвилиною мовчання. Розповіді упродовж виховного заходу підкріплювалися реальними історичними фактами – фрагментами із кінематографічних творів. Студенти зачитували спогади очевидців. Запалені свічки – засвідчення пам’яті про загиблих і постраждалих. Зі змістовим історичним оглядом виступив організатор заходу – викладач кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки, історик Фасольняк Ю. Ю. Наведені факти засвідчували свідому злочинність сталінського керівництва перед народом України. Політика насильницької колективізації та хлібозаготівельної компанії, масове вилучення зерна й загалом усіх продуктів харчування у населення, неможливість покинути територію голоду прирікали людей на повільну смерть. Жертвами Голодомору стало понад 3,9 млн. людей, половина з яких – діти.

Студенти проникливо декламували спогади очевидців Голодомору, емоційно читали поезії. Фото та відеоматеріали про голодуючих ятрили душі присутніх.

Також викладачі та студенти мали змогу ознайомитись із книжковою виставкою «Голодомор 1932–1933 рр.», яку презентували бібліотекарі нашого університету.

Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь немає аналогів в історії людства. Демографічна катастрофа посіяла в душах мільйонів людей фізіологічне почуття страху, вплинула на генофонд нації.

Щороку (із 2000 р.), у четверту суботу листопада (цьогоріч – 25 листопада) – Міжнародний день пам’яті жертв Голодомору, пам’ять невинних жертв цього радянського злочину вшановуватимуть у багатьох країнах світу. Понад 100 країн світу визнали події цього часу геноцидом українського народу.

У цей день із заходом сонця українці запалюють свічки пам’яті. І нехай вони горять за всіх, хто пішов із життя у ті жахливі часи.

23 Ноября 2017 в 17:32

На початку листопадаз’явилася можливість взяти  участь у святі програмуванняHACKATHON IT-REVOLUTION`17. І ми, як справжні представники ФІТу, просто не могли цією можливість не скористатися.

Що ж таке «Хакатон»? Насправді, це чудовий шанс відчути атмосферу реальної командної розробки програмного забезпечення за окреслені терміни, а окрім цього – ще й позмагатися з іншими талановитими програмістами України. Турнір проходив у два етапи: проходження тестового завдання, а згодом, у разі вдалого його виконання, уже власне етап розробки.

Нашій команді «EDAA» (абревіатура від імен учасників) після реєстрації надійшов текст завдання: зробити власний менеджер для сайту GitHub. Ми мали реалізувати гнучку систему опрацьовування даних із конкретних репозиторіїв і надіслати проект до дедлайну. Звісно, було нелегко, але коли студенти групи ПЗАС-14-2 здавалися під тиском обставин? Згодом нам надійшла відповідь про успішне проходження тестового етапу, тож радість була заслужена та щира.

Ну а далі на нас чекала дорога до Вінниці (місто-організатор «Хакатону») і 24-годинний марафон роботи.

Завдання полягало в тому, щоб зробити додаток для відображення релевантної інформації для конкретного користувача. Команда почала посилено працювати, і час просто танув на очах! До нас часто підходили ментори (IT-спеціалісти, котрі спочатку допомагали нам із розробкою, а згодом оцінювали результати наших зусиль), і ми постійно дивували їх масштабом і розмахом наших ідей. Урешті-решт, до 12 години наступного дня, втомлені, але задоволені, ми надіслали кінцеву версію нашого сайту, а також презентацію продукту.

Не без гордості можемо сказати, що в підсумку ми потрапили до трійки призерів і навіть отримали приємні сувеніри на згадку про незабутні 24 години. Кожному учаснику команди дуже сподобалися і організація турніру, і сама Вінниця (сучасне, самобутнє та дуже гарне місто), і загалом результати поїздки. Тому будь-кому з вас, хто отримає можливість узяти участь у схожому заході, ми неодмінно радимо погоджуватися та збирати команду. Море цікавих вражень, професійних знахідок і задоволення вам гарантовано!

23 Ноября 2017 в 11:11

21.11.2017 та 22.11.2017 на базі кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки ДВНЗ «Криворізький національний університет» у рамках акції «16 днів проти насильства» відбувся психологічний тренінг «Особистісні кордони» для студентів спеціальності 015 – Професійна освіта.

Ініціаторами проведення тренінгу стали завідувач кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки нашого університету канд. психол. наук, доцент Тарасова Олена Володимирівна та завідувач кафедри соціальної педагогіки та гуманітарних дисциплін Криворізького факультету Запорізького національного університету канд. психол. наук, доцент Каліщук Світлана Миколаївна.

Проведено психологічний тренінг магістрами кафедри соціальної педагогіки та гуманітарних дисциплін Криворізького факультету Запорізького національного університету Бойновою Катериною, Піскун Яною, Рябко Оленою.

У процесі творчої співпраці та практичної взаємодії учасників тренінгу з’ясовано сутнісні специфічні особливості особистісних кордонів. Під час виконання практичних вправ опрацьовано навички протистояння маніпулятивним впливам. Досліджено особистісні кордони та здійснено візуалізацію стосунків із зовнішнім світом, де кожен учасник – у центрі впливів та відносин. Паралельно визначено стратегію окреслених кордонів учасників тренінгу, аргументовано отримані результати.

Значущою у контексті захисту особистого простору була практична робота, спрямована на відпрацювання умінь відмовляти, що зазвичай дозволяє привести в норму почуття, визначає самооцінку, сприяє особистісному росту. Відповідно, під час практичної взаємодії студенти визначалися з власними кордонами, переконувалися у важливості їх формування задля удосконалення вмінь самоуправління.

Студенти спеціальності 015 – Професійна освіта констатували, що проведений психологічний тренінг є корисним, оскільки здобута інформація сприятиме визначенню стилю їхньої поведінки. Нарешті, поважаючи власні кордони, ми автоматично дбаємо про шанобливе ставлення до кордонів навколишніх.

Так, ми особистості – неповторні в своїх індивідуальностях! То ж  про це маємо заявляти, прагнучи самовдосконалення.

20 Ноября 2017 в 22:42

Ми таки в Одесі!

Утомились від сумної буденності? Від листопадової ще-не-зими-та-вже-не-осені? А поїзжайте-но до Одеси!

Сонячними, теплими та яскравими деньками приймала Одеса групу ПЗАС-14-2 на вихідних 11-12 листопада. Осінь у курортному, багатому на історію таісторії, місті не менш чудова, ніж у сезон відпусток. По старовинних мощених вулицях розкладають своє золоте багатство платани – свідки подій майже двох сторічь. Море – темне, спокійне – відпочиває від людського натовпу й жаркого південного сонця. А Потьомкінські сходи, здається, ведуть від Морського вокзалу до самого неба – такого глибокого і такого пронизливо блакитного, яке буває лише в останні дні листопада.

19 Ноября 2017 в 19:21

У середу, 15 листопада 2017 року, студенти факультету інформаційних технологій ДВНЗ «Криворізький національний університет» відвідали екскурсію основних постачальників залізної руди в Україні.

Першою екскурсійною зупинкою був кар’єр Південний ГЗК, який по формі нагадує серце, де студенти мали змогу дізналися про специфіку роботи кар’єру.

Після чого студенти відвідали музей Південного ГЗК – часточку комбінату, де зібрано дивовижні факти, численні нагороди і фотографії, мініатюри машин та пристроїв, незвичайні моделі кар’єру та комбінату з використанням сучасних технологій.


Сподіваємося, що студентам екскурсія сподобалася, і вони виявлять бажання розширити уявлення щодо інноваційних технологічних процесів постачальників залізної руди Кривого Рогу ще неодноразово!

19 Ноября 2017 в 18:42

14 листопада 2017 року о 14:30 у Палаці Молоді і Спорту відбувся конкурс-огляд «Студентська осінь – 2017», в якому взяли участь усі факультети ДВНЗ «Криворізького національного університету».

Під час конкурсу-огляду студентських талантів факультети нашого університету майстерно презентували таланти, сповнені ентузіазму, неперевершеності та неординарності втілених ідей.

Факультет інформаційних технологій презентовано чудовим танком «Поклоніння сонцю», а також авторською піснею Зимогляда Вадима (гр. КСМ-14-2).

Студенти нашого факультету виявили силу, міць, дружність, неймовірність яскравих емоцій. Особливо відзначилися наші першокурсники, які дебютували на сцені. Цей день виявився веселим, життєрадісним і водночас хвилюючим для студентів-учасників.

Учасники та глядачі Студентської осені мали змогу відчути, що факультет інформаційних технологій – це єдина велика, дружна родина як у навчальному процесі, так і в позанавчальній активній творчій співпраці!

17 Ноября 2017 в 00:16

Любі студенти!

Вітаємо Вас із МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТА!

Напевно, найвеселіші танайнеперевершеніші часи в житті людини – це студентські роки – роки звершень, закоханостей, поривів і розчарувань… Кожен день навчання в університеті привносить нове, надзвичайне, неординарне та неповторне вкраплення у ваш життєвий досвід.

 Бажаємо, щоб наука опановувалася легко. Удачі у починаннях, щирої любові, справжнього щастя та міцного здоров'я!

 Нехай здійсняться всі ваші мрії та назавжди збережеться в серцях романтика студентських років. Творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, висувати перед собою досяжну мету і досягати мети– таким має бути кредо сучасного студента.

Зичимо вам творчого натхнення, наполегливості, творчих успіхів, здійснення мрій. Святкового настрою! Щастя, злагоди й любові, дорогі наші студенти!

Із повагою, декан, заступник декана, педагогічний колектив факультету інформаційних технологій!

17 Ноября 2017 в 00:11

16 листопада 2017 року на базі кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки ДВНЗ «Криворізький національний університет» відбулася Міжнародна науково-практична конференція студентів, магістрантів і молодих дослідників «Молодий науковець ХХІ століття».

Відкрив конференцію проректор із науково-педагогічної та навчально-виховної роботи ДВНЗ «Криворізький національний університет» Стрюк Микола Іванович, який відзначив значущість порушених проблем, поміж яких психолого-педагогічні проблеми організації навчально-виховного процесу, інновації в освіті, економіці й техніці, актуальні проблеми філології; розвиток мовної особистості в сучасній школі тощо.

Учасників конференції привітали декан факультету інформаційних технологій Чубаров Владислав Анатолійович та завідувач кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки Тарасова Олена Володимирівна.

 

На пленарному засіданні були заслухані доповіді: «Реалізація підходів до формування полікультурної компетентності студентів-іноземців у процесі навчання української мови» (Дирда І. А.); «Безвибухова технологія розробки гірських порід фрезерними комбайнами на залізорудних кар’єрах» (Вусик О. О.); «Фінансова система Алжиру» (Хамаілі А.); «Можливості використання QR-кодів у навчанні» (Єчкало Ю. В.); «Освітній портал для студентів з особливими освітніми потребами. Використання технології доповненої реальності» (Ткачук В. В.).

  

 

Секційна робота конференції здійснювалася за такими напрямами:

    -  гуманізація та гуманітаризація освіти як чинник творчого розвитку майбутнього фахівця;

    - психолого-педагогічні проблеми організації навчально-виховного процесу у ВНЗ;

    - проблеми підготовки гірничих інженерів;

    - мовна особистість майбутнього фахівця;

    -  історія України та проблеми сучасного державотворення;

    -  інновації в техніці й економіці.

14 Ноября 2017 в 12:37

Запрошуємо всіх на захоплюючий конкурс-огляд "Студентська осінь - 2017"!

Палац молоді та студентів.
14 листопада, о 14:30.


Візьміть участь у створенні нового логотипу ФІТ!Спеціальності:


Популярні ресурси