12 Марта 2018 в 09:28

 

12 березня 2018 року – 80 років 

від Дня народження

 

НАЗАРЕНКА ВОЛОДИМИРА МИХАЙЛОВИЧА,
(1938 - 2013)

ІДЕАЛА  високих моральних принципів і переконань,
професора, доктора технічних наук,
завідувача кафедри Інформатики, автоматики і систем управління
ДВНЗ "Криворізький національний університет" (1978-2013 рр.),
голови вченої Ради із захисту дисертацій (1999-2007 рр.),
академіка Міжнародної академії комп’ютерних наук і систем,
прекрасного КЕРІВНИКА,
геніального ВЧЕНОГО, неординарного ВИНАХІДНИКА,
славетної ПОСТАТІ, яка вміла бачити перспективу,
ПАТРІОТА нації та рідного міста,
глибоко шанованої неординарної ОСОБИСТОСТІ, мудрого ВЧИТЕЛЯ й неповторної, світлої ЛЮДИНИ

7 Марта 2018 в 17:31

6 Марта 2018 в 21:06

№№

п/п

Дата

Час / група

Ауди-торія

Посада, прізвище, ініціали викладача

Навчальна дисципліна, тема

Вид відкритих занять (показове, пробне, поточне, конкурсне)

Примітки

 

12.03.2018

900, ПО-16-1

445

Доц. Хоцкіна С. М.

Дисципліна: «Професійна педагогіка».

Тема: Суб’єкти педагогічної системи.

конкурсне

 

 

16.03.2018

1030, ПВ-17-2

448

Доц. СавченкоА. Л.

Дисципліна: «Російська мова як іноземна».

Тема: Русский язык. Грамматика. Родительный падеж».

конкурсне

 

 

16.03.2018

1030, ПО-17-1

433

Викл. Фасольняк Ю.Ю.

Дисципліна: «Історія України та української культури».

Тема: Запорізька Січ – козацька протодержава

конкурсне

 

 

26.03.2018

1030, ПО-17-1

436

Доц. Тарасова О. В.

Дисципліна: «Психологія».

Тема Психологія особистості.

конкурсне

 

 

24.04.2018

1230, ПО-16-1

364а

Викл. Ткачук В. В.

Дисципліна: «Комп’ютерне документознавство».

Тема: Періодичні електронні видання.

конкурсне

 

 

25.04.2018

900, АТ-17-1

438

Доц. Пасічна О. В.

Дисципліна:»Українська мова (за професійним спрямуванням)».

Тема: Документи щодо особового складу.

конкурсне

 

 

26.04.2018

1030, ПВ-17-2

448

Ст. викл.

Гладир Я. С.

Дисципліна: «Російська мова як іноземна».

Тема: Русский язык. Грамматика.Глаголы движения.

конкурсне

 

4 Марта 2018 в 14:57

Упродовж трьох тижнів (із 5.02.18 по 25.02.18) студенти 4 курсу (гр. ПН-14) спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології) проходили педагогічну практику на базі професійно-технічних навчальних закладів.

Студентки Костенко В. О. та Павленко І. О. мали змогу проходити педагогічну практику на базі «Криворізького професійного транспортно-металургійного ліцею»; Любін С. В. – «Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею»; Андрющенко Д. О., Лесик В. О., Радченко О. О. та Шумаков М. Ю. – «Криворізького центру професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу». Студентки Бойко А. В. та Максименко А. С. – при «Криворізькому центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів №1 у м. Кривому Розі». Лісова О. А., Ляшенко О. С. та Федоряка М. С. набували педагогічного досвіду викладацької діяльності на базі «Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування».

Програмою проходження педагогічної практики було передбачено ознайомлення із методикою викладання дисциплін у професійно-технічних навчальних закладах, а також проведення теоретичного та практичного занять з інформатики та інформаційних технологій для учнів цих закладів. Окрім проведення предметних занять студенти-практиканти мали спробувати себе в ролі класного керівника.

На період проходження практики студентам пощастило із вибором тематики проведення виховних заходів (12 лютого – Масляниця, 14 лютого – День закоханих, 22 – День визволення Кривого Рогу від німецько-фашистських загарбників).

Упродовж проходження педагогічної практики студенти здобули досвід викладацької та виховної роботи у професійно-технічних навчальних закладах та отримали безліч позитивних емоцій під час спілкування з викладацьким складом та учнями. Про результати проходження педагогічної практики студенти звітували на підсумковій конференції, на яку були запрошені студенти першого та третього курсів спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології).

4 Марта 2018 в 14:53

Відповідно до Меморандуму про співпрацю між виконкомом Криворізької міської ради, народним депутатом К. Павловим, Криворізьким національним університетом та Криворізькою міською організацією ветеранів задля покращення соціальної адаптації людей похилого віку, що мешкають у Кривому Розі, здійснюватиметься навчання впродовж трьох місяців (березень – травень 2018 р.) при територіальних центрах соцобслуговування в усіх районах міста.

http://1tv.kr.ua/scenes/3048

Перший набір літніх студентів нараховує 98 бажаючих, серед яких найстаршому – 86 років.

Заняття із комп’ютерної грамотності проводитимуться щоп’ятниці та спрямовуватимуться на формування і розвиток навичок використання новітніх технологій, насамперед інформаційних та комунікаційних.

До викладацької діяльності залучені студенти четвертого курсу спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології) групи ПН-14, які працюватимуть при територіальних центрах нашого міста.

1 Марта 2018 в 13:53

У сучасному суспільстві спостерігається тенденція зростання кількості людей із відхиленнями здоров’я, що зумовлює неможливість або неповноцінність здобуття освіти у закладах вищої освіти. Зважаючи на положення «Про доступність вищої освіти» (ст. 3, п. 2 закону України «Про вищу освіту»), акцентуємо на необхідності модернізації системи вищої освіти, створенні умов для введення нових засобів щодо забезпечення вільного доступу до вищої освіти людям з особливими освітніми потребами (ООП).

Стрімкий розвиток інформаційного суспільства відкриває для людей з особливими освітніми потребами нові перспективи, але потребує адаптації засобів ІКТ до потреб користувачів (інформація має бути представлена в доступному для них форматі).

Дослідивши програмні та апаратні засоби навчання студентів з ООП, Кулібабою А. С.  студенткою групи ПН-15 спеціальності «Професійна освіта. Комп’ютерні технології» було розроблено сайт iktstudoop.wordpress.com з посиланнями на завантаження або перегляд ІКТ для студентів з особливими освітніми потребами.

Окрім звичайних гіпертекстових посилань було використано технологію створення QR-кодів, що дозволяє швидко перейти на необхідний сайт за допомогою мобільного телефону. Ця технологія зручна для людей з вадами зору чи труднощами при наборі тексту.

Так, використання потенціалу апаратних та програмних ІКТ, адаптованих для навчального процесу, допоможе усунути перешкоди й організувати навчання з урахуванням індивідуальних потреб студентів з ООП, та створює можливості для повноцінної, якісної та конкурентоздатної вищої освіти осіб з особливими освітніми потребами.

23 Февраля 2018 в 17:12

21 ЛЮТОГО – ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Коли я молюся чужою мовою, вуста мої моляться, та серце спить

(Біблійна мудрість)

На сьогодні функціонує понад шість тисяч мов, але, на жаль, половині з них загрожує зникнення. Саме тому ЮНЕСКО на ХХХ сесії Генеральної конференції у Парижі (26 жовтня – 17 листопада 1999 року) проголошено «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності». Цей день відзначають 21 лютого з 2000 року. Дата обрана неспроста, оскільки нагадує про страшні події, що відбулися того дня 1952 року: за волевиявлення розмовляти рідною бенгальською мовою було розстріляно п’ятеро студентів.

Цьогороку Криворізький державний університет традиційно вшанував 21 лютого – День рідної мови. З такої нагоди кафедра інженерної педагогіки та мовної підготовки провела масштабний загальноуніверситетський захід, основною спрямованістю якого стала ідея незаперечної автентичної цінності кожної мови світу.

Цьогорічний захід поєднав різноманітні інформативно-культурні форми трансляції любові та поваги представників різних народів до своєї мови. Рідні мови представляли студенти п’яти груп підготовчого відділення для іноземних громадян, які приїхали вчитися до Криворізького національного університету з Алжиру, Марокко, Камеруну та інших країн (навчаються ці студенти  від 4 місяців до кількох днів).

Багато уваги приділили студенти арабській мові – одній із найстаріших мов світу. Студенти з Алжиру говорили про те, що на цій мові розмовляє 240 млн. людей у сучасному світі; демонстрували специфіку творення арабських дієслівних форм; підкреслювали особливості складної вимови арабських слів;  читали вірші по-арабськи, демонстрували арабський алфавіт.

Не менше уваги було приділено старовинній мові й культурі берберів – корінного народу Північної Африки. Студенти-бербери, окрім цікавих розповідей про історію та культурну своєрідність свого народу (наприклад, мало хто знав, що вміння робити татуювання в історії людства започаткували саме бербери), демонстрували берберський алфавіт (тіфінаг), традиційний одяг та традиційні страви тощо.  

Із розповідей представників африканських мов присутні дізналися про значну кількість корінних мов Африки, що функціонує на її територіях. Так, у Камеруні близько 280 африканських мов; у Заїрі  (ДРК Конго), Республіці Конго та Анґолі – до 500 мов, найпоширенішою поміж яких є лінґала; у Нігерії – 500 мов, поміж яких домінує йоруба; у Кот-Д'Івуарі – 70 нігеро-конлогезькі мови. Присутні мали унікальну можливість безпосередньо в конференц-залі послухати мову бангванвех, носієм якої є один зі студентів-камерунців.

Родзинкою заходу стала презентація української мови, яку представив студент із Кот-Д'Івуару Адельф, гість нашого свята з Донецького національного університету економіки та торгівлі імені Туган-Барановського. Адельф зазначив, що українські слова легко читаються, а українська мова дуже мелодійна; підкреслив, що цю мову знають у багатьох африканських країнах, зокрема в Конго, Камеруні, Нігерії та його рідному Кот-Д'Івуарі, адже багато студентів із африканських країн навчалися і вчаться в Україні та у Кривому Розі.

Окрім Адельфа, шану нашій рідній українській мові віддали й українські студенти факультету інформаційних технологій – декламували вірші Б. Олійника та Д. Білоуса, розповідали про історію свята та його паралелі з українською історією, виконували пісні рідною мовою.

Мохамед Бенбача, Мохамед Аберкан, Рамзі Херрак, Домінік Аюнг, Салім Ліззак, Теббиш Уссама та багато інших студентів-іноземців підготовчого відділення разом із викладачами-мовниками продемонстрували не лише повагу до своєї рідної мови, а й високий результат навчання в нашому університеті на етапі допрофесійної підготовки.

Захід носив насичений  динамічний характер – читання віршів, пісенні номери змінювалися яскравими презентаціями, вдало дібраними ілюстраціями до доповідей  та емоційними виступами учасників.

Свято Дня рідної мови промайнуло в дружній атмосфері поваги й пошани до всіх мов світу та до представників різних народів і національностей.

23 Февраля 2018 в 16:17

Графік проведення відкритих занять викладачами факультету інформаційних технологій

(26.02.2018 –02.03.2018)

з/п

Дата

Час / група

Ауди-торія

Посада, прізвище, ініціали викладача

Навчальна дисципліна, тема

Вид відкритих занять (показове, пробне, поточне, конкурсне)

 1

26.02.2018

1230-1350

НГЗ-17

538

старший викладач Георгієва О.П.

Дисципліна : «Іноземна мова».

Тема: «Породи земної кори».

поточне

27.02.2018

1230-1350

НГЗ-17

8-4

викладач Курбатова Т.В.

Дисципліна : «Іноземна мова».

Тема: «Властивості гірничих порід».

поточне

01.03.2018

1030-1150

КІ-17

304

старший викладач Маркова О.М.

Дисципліна: «Комп’ютерна  логіка».

Тема: «Основні закони алгебри логіки».

поточне

4

02.03.2018

1030-1150

ПО-16

364А

старший викладач Кумченко Ю.О.

Дисципліна: «Ремонт та модернізація персональних комп’ютерів».

Тема: «Класифікація комп’ютерів».

поточне

 

22 Февраля 2018 в 17:35

Встигніть зареєструватися до 26.02 

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у Hash Code. Hash Code –це змагання з програмування, організоване компанією Google.

Обирайте свою команду, мову програмування та приєднуйтесь до хабу Криворізького національного університету!  Реєстрація за посиланням:

https://hashcode.withgoogle.com/?utm_source=2018huborg_email&utm_medium=email

Дружня підтримка та відповіді на запитання стосовно реєстрації і участі в групі Telegram: https://t.me/joinchat/Gy_VjgzJrj7-K2QRYVb1XQ

 

22 Февраля 2018 в 17:31

ЗАПРОШЕННЯ

на

XIV науково-практичну конференцію науково-педагогічних працівників

«ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ І ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА КОМП'ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

В УКРАЇНІ» 

17-20квітня 2018 року

м. Львів

ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ

Секція

Назва секції

Контактна особа

Секція

 №1

 

IT: технології, розробки, тренди.

 

 

Теслюк Василь Миколайович

тел.: (067) 932-40-06

  1. m.teslyuk@lpnu.ua

 

Секція

 № 2

 

 

Розвиток фінансів, обліку та аналізу в умовах глобалізаційних трансформацій.

 

Гориславець

Павло Анатолійович,

тел.: (097) 218-05-13

Pavlo.A.Horyslavets@lpnu.ua

 

 

Секція

 № 3

Актуальні проблеми економіки та маркетингу України.

 

Лисяк

Наталія Михайлівна,

тел.: (067) 314-61-30

Nataliya.P.Lysyak@lpnu.ua

 

Секція

 № 4

 

Соціально-гуманітарний

розвиток України.

 

Цубов

Леонід Володимирович,

тел.: (067) 343-23-21

Leonid.V.Tsubov@lpnu.ua

 

Секція

 № 5

 

Економічна та IT-освіта: проблеми та перспективи

 

 

Слюсарчук

Юрій Миколайович,

тел.: (067) 670-32-38

Yuriy.M.Slyusarchuk@lpnu.ua

 
Популярні ресурси