18 Октября 2018 в 17:29

Минулого четверга, 11 листопада, у Криворізькому національному університеті відбувся благодійний ярмарок «Промінь надії», призначенням якого є  щорічна допомога нужденним.

Цей рік не був винятком – усі групи нашого факультету доклали максимум зусиль для допомоги. Дехто приніс власноруч приготовані страви, хтось допомагав реалізовувати приготоване. Студенти, викладачі та випадкові перехожі із задоволенням брали участь у благодійній акції, даруючи комусь промінчик надії.

Дякуємо усім учасникам благодійного ярмарку!

14 Октября 2018 в 09:10

«Тієї слави козацької повік не забудемо!» – під таким гаслом 12 жовтня 2018 р. на факультеті інформаційних технологій відбувся культурно-просвітницький захід, присвячений вшануванню Дня українського козацтва. Організатор заходу – кандидат історичних наук, доцент кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки Кадол О.М. – розпочав зустріч зі студентами факультету із вступного слова. Згідно указу Президента України від 7 серпня 1999 р., враховуючи історичне значення та заслуги українського козацтва у ствердженні української державності 14 жовтня – День свята Покрови Богородиці – було  оголошено Днем українського козацтва. Активними учасниками заходу виступили студенти 1 курсу факультету інформаційних технологій. Козацька минувшина представлена учасниками заходу у вигляді поетичної творчості та дослідницьких доповідей. У стінах навчальної аудиторії 521 лунали поезії у виконанні студентів Данила Мигуля, Оксани Полотайко, Валерія Юхименка. Змістовні доповіді представили Євген Турчик («Запорізька Січ – козацька протодержава»), Мілана Пузіно («Козацькі клейноди»), Антон Щоголь та Євгенія Хріпункова («Військове мистецтво українського козацтва»), Лев Вєрнєєв («Козацький гумор»), Ілля Скринніков («Козацькі гетьмани»), Владислав Матрос («Кошові отамани»). До учасників заходу приєдналися студенти, які підготували тематичну презентацію «Тієї слави козацької повік не забудемо!» (Євгеній Дюдя, Юлія Цвинда, Діана Кудашова). Завершальним етапом заходу передбачено перегляд фрагменту документального фільму про козацтво. Отже, культурно-просвітницький захід відбувся в дружній доброзичливій атмосфері в дусі патріотичного виховання студентської молоді.

Фотозвіт

12 Октября 2018 в 00:13

7 Октября 2018 в 23:18

Цього року, за багаторічною традицією Криворізького національного університету, триває підготовка іноземних студентів підготовчого відділення до вступу в ЗВО. Уже в перші осінні тижні нового навчального року розпочали роботу групи новоприбулих іноземців із різних країн. Разом із прибуттям розпочався водночас і складний психолого-педагогічний процес культурної та мовної адаптації іноземців до нових умов і традицій  життя й навчання. Група ПВ-18-1 (куратор Гладир Я.С.), де вивчають українську мову новоприбулі студенти з Алжиру, Камеруну, Єгипту та Саудовської Аравії, уже побувала на кількох ознайомлювальних екскурсіях, зокрема екскурсії університетом, де куратор Гладир Я.С. розповіла не лише про особливості розташування корпусів та гуртожитків КНУ, бібліотек, спортзалів та стадіонів, а й про багаторічні традиції підготовки іноземців у стінах університету, а також ознайомила студентів-новачків із університетськими пам’ятками головного корпусу.

Ще одна екскурсія у групі ПВ-18-1 відбулася теплого суботнього дня, коли Україна вшановувала День учителя. Студенти-іноземці під керівництвом куратора та за допомогою перекладача ознайомилися із Палацом молоді та студентів, у ході чого з’ясували специфіку організації студентської художньої самодіяльності в КНУ; відвідали славетний символ міста – пам’ятник козаку Рогу та послухали розповідь про версії походження назви міста Кривий Ріг, про географічну особливість розташування нашого міста та про визначальну роль гірництва в його становленні й розвитку.  

Біля споруди міськвиконкому студенти мали змогу побачити найбільш значущі для держави та міста символи – прапор України, герб Кривого Рогу тощо, почути  ознайомлювальну розповідь про їхнє значення та історію. Того ж дня іноземці відвідали й інші відомі місця в місті – фонтани, кільце 95-го кварталу, Квітковий годинник, швидкісний трамвай, зробили безліч яскравих фото та відправили їх на батьківщину, щоб їхні батьки й друзі в різних куточках світу дізнавалися та ще довго згадували про славетне місто Кривий Ріг та Криворізький національний університет.

 

Фотозвіт

4 Октября 2018 в 20:43

4 Октября 2018 в 20:35

Криворізький національний університет став повноправним учасником проекту Британської Ради «Англійська для університетів». У рамках співпраці 3 жовтня 2018 року було проведено семінар-тренінг «The language of ESP: insights into practice», який присвячено обговоренню актуальних питань інтернаціоналізації університету,  методів  викладання англійської мови для професійних цілей (ESP)  в сучасних умовах глобального світу. Викладачі нашого університету (к.п.н., доц. Голівер Н.О., к.ф.н. Курбатова Т.В., к.п.н. Зотова-Садило О.Ю., ст. викл. Бондар І.Г.) пройшли підготовку в Літній школі професійного розвитку та набули статусу «тренер-фасилітатор». Учасниками тренінгу, крім викладачів кафедри іноземних мов КНУ, були представники Криворізького державного педагогічного університету, Інституту ділового адміністрування, коледжів  КНУ: Політехнічного, Гірничо-електромеханічного, Криворізького Гірничого та  Автотранспортного коледжів. Мета семінару – вдосконалення викладання  складових курсу ESP: читання, говоріння, письмо та формування словникового запасу майбутніх фахівців новітніми  підходами до вивчення мови.

Тренінг проходив у новому форматі  активних форм групової та парної роботи. Викладачі мали змогу відчути: як можна навчатися по-новому: бути активними та зацікавленими протягом всього навчального заняття.

Під час Панельної дискусії учасники заходу висловлювали думку щодо викликів та перспектив українського освітнього процесу. Жвава неформальна дискусія підтвердила, що ідеї та підходи, з якими учасники ознайомились на тренінгу, сприятимуть запровадженню нових стандартів володіння мовою у закладах вищої освіти України. В рамках Плану дій щодо покращення процесу інтернаціоналізації університету було створено асоціацію викладачів ESP та EMI – «Платформу постійного професійного розвитку», для дисемінації інновацій, поширення досвіду вітчизняних та закордонних навчальних закладів.

Фотозвіт

4 Октября 2018 в 20:23

Європейський день мов – свято, організоване 2001 р. Радою Європи за підтримки Європейського Союзу, відзначається щорічно 26 вересня.

Мета цьогорічного свята – надихнути студентів КНУ на вивчення мов, їх опанування впродовж життя для особистісного і професійного розвитку. Відомо, що іноземна мова – це культурний код народу; механізм, що сприяє досягненню взаєморозуміння і бажаного результату міжкультурної комунікації на міждержавному рівні, а також у процесі особистісного спілкування представників різних культур.

Кафедра іноземних мов на чолі з завідуючою кафедри доц. Голівер Н.О. долучилася до святкування Європейського дня мов для сприяння формуванню лінгвістичної компетентності та міжкультурної комунікації студентів на засадах загальноєвропейських цінностей. Кафедрою було проведено низку інформаційних бесід і вікторин для збагачення інтелектуального багажу студентів та залучення до пізнання мовного і культурного різноманіття Європи. Особливу увагу було приділено європейським мовам – німецькій, якою володіють 15% європейців, та французькій, яка є засобом спілкування 14% жителів Європи. Тому, ст. викладачі Лях І.В. (НЗГ-18-1) та Георгієва О.П. (ГЗУ-18-1) акцентували на важливості вивчення саме німецької та французької мов, окрім англійської, яка є безперечним лідером із-поміж європейських мов, – 38% європейців вважають її рідною. У заході брали участь викладачі кафедри іноземних мов і студенти ФІТ, ФЕУБ, гірничого, електротехнічного та будівельного факультетів, зокрема: ТЕП-18-1, ТЕП-18 ск (доц., к.п.н. Голівер Н.О.), АКІТ-17-1, КН-17, ІПЗ-17-2, КІ-18 м (доц., к.ф.н. Шалацька Г.М.), ГР-17-1 (доц., к.ф.н. Курбатова Т.В.), БД-18-1 ск, ЗЕД-15-1, ЕП-18 м (викл. Костіна Л.С.), КІ-18, ПО-18, ІПЗ-18-2 (ст. викл. Костюк С.С.).

Під час заходів студенти мали нагоду вивчити нові англійські прислів’я, афоризми про мови, подивилися презентацію «Мова і суспільство», брали участь у вікторині «Подорожуючи Європою» – віртуальній подорожі європейськими визначними місцями.

Загалом, студенти отримали нові знання в позитивній атмосфері, яка панувала цього дня на зустрічах. Вивчаємо світ з іноземними мовами!

Фотозвіт

3 Октября 2018 в 19:14

26 Сентября 2018 в 21:16

22 вересня 2018 року у стінах Криворізького національного університету відбулися  вже традиційні батьківські збори учнів Школи комп’ютерної майстерності – майбутнього інтелектуальних колективних проектів.

Учні ШКМ під керівництвом викладача Васньової Анастасії Володимирівни продемонстрували вміння організації у віртуальному просторі та презентували власні розроблені проекти.

Про специфіку підготовки ІТ-фахівців на факультеті інформаційних технологій розповів старший викладач кафедри моделювання та програмного забезпечення Козиков Антон Володимирович.

Усі присутні погодилися з тим, що нині набуває актуальності Інтелект, що зможе забезпечити успішність на світовому ІТ-ринку.

19 Сентября 2018 в 21:25

Спочатку навчального року колектив кафедри моделювання та програмного забезпечення вкотре взяв участь у всеукраїнському профорієнтаційному проекті Асоціації «IT Україна» – Join_IT, що проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Заходи, які відбувалися в рамках цього проекту, покликані закласти фундамент для розвитку нової когорти висококваліфікованих ІТ-фахівців у нашій країні шляхом залучення підростаючого покоління до сфери інформаційних технологій. Викладачі кафедри, як спікери проекту, провели цікаві зустрічі зі школярами.  Захопливою виявилася співпраця, оскільки учні цікавилися проблематикою призначення ІТ, рівнем розвитку сфери ІТ в Україні.

У процесі творчої взаємодії не залишилося байдужих: учні виявили інтерес, намагаючись з’ясувати, із чого треба розпочинати, щоб стати справжнім фахівцем у галузі інформаційних технологій.
Популярні ресурси