1 Января 2019 в 18:05

29 грудня в актовій залі Криворізького національного університету відбувся ректорський прийом іноземних студентів. Поздоровити іноземних студентів завітали ректор Криворізького національного університету Ступнік М. І., перший проректор Вербицький В. І., начальник відділу міжнародних зв’язків Кругленко Л. В., завідувач відділення по роботі з іноземними студентами, аспірантами та стажистами Нестор О. О., завідувач відділення підготовки іноземних громадян до вступу у ВНЗ Суховенко Н. І., в. о. завкафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки Тарасова О. В., декани факультетів, інспектори відділу міжнародних зв’язків, викладачі кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки й інші працівники університету.

Вишуканою французькою привітав іноземних студентів ректор університету Ступнік М. І., досконалою англійською – начальник відділу міжнародних зв’язків Кругленко Л. В., рідною українською − завідувач підготовчого відділення Суховенко Н. І. Усі поздоровлення та побажання знаходили щирий відклик у студентів. Ведучим свята і водночас виконавцем неймовірно гарних новорічних пісень був викладач кафедри промислового, цивільного і міського будівництва Паливода О. А. Українські студенти також завітали на прийом із пісенними подарунками для присутніх. Стильний сучасний танець виконали студенти факультету інформаційних технологій.

Із теплими словами вітань виступили студенти підготовчого відділення. Алжирець Хамаілі Акрам, аспірант факультету економіки та управління бізнесом, і марокканець Леззам Салім Ясін, магістрант, також привітали всіх присутніх із прийдешніми святами, висловили подяку ректору та працівникам Криворізького національного університету. Наскрізним мотивом у всіх виступах іноземних громадян звучало, що Кривий Ріг став для них рідним містом, що українці – толерантна та гостинна нація. У залі лунали українська, арабська, французька, англійська, російська, іспанська й туркменська мови.

Сюрпризом для іноземних громадян стала поява традиційних персонажів новорічного свята – Дідуся Мороза та Снігуроньки. Під час неофіційної частини ректорського прийому всі присутні мали змогу поласувати тістечками, скуштувати чай і каву. Студенти фотографувалися з викладачами та зі своїми друзями. Музика, національні й сучасні молодіжні танці у виконанні іноземних студентів наповнили свято радісним і невимушеним настроєм, додали натхнення та віри в новорічні дива, здійснення яких так прагнемо всі ми – українці, алжирці, марокканці, камерунці, пакистанці, туркмени, лівійці, азербайджанці,.. представники всіх країн і всіх націй.

29 Декабря 2018 в 23:39

У ході публічного захисту магістри продемонстрували результати своїх досліджень, усі доповіді були цікавими й змістовними.

Хвилювання, радість, дружня підтримка – вир емоцій панував 29 грудня під час нагородження дипломами з відзнаками найкращих!

Шановні випускники та випускниці! Вітаємо вас із такою важливою подією у вашому житті. Дякуємо за те, що ці роки ви були з нами. Бажаємо наполегливості й натхнення для подальших звершень!


29 Декабря 2018 в 23:35

Відповідно до Меморандуму про співпрацю між виконкомом Криворізької міської ради, народним депутатом К. Павловим, Криворізьким національним університетом та Криворізькою міською організацією ветеранів за сприяння в. о. завкафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки доцента Тарасової О. В. і викладача кафедри Ткачук В. В. задля покращення соціальної адаптації людей похилого віку, що мешкають у Кривому Розі, впродовж трьох місяців здійснювалося навчання (вересень – грудень 2018 р.) при територіальних центрах соцобслуговування в усіх районах нашого міста.

Заняття із комп’ютерної грамотності проводилися студентами і студентками четвертого курсу спеціальності 015 – Професійна освіта (комп’ютерні технології) групи ПН-15.

Щовівторка та щочетверга упродовж зазначеного терміну при територіальних центрах тривала плідна співпраця студентства, спрямована на формування й розвиток навичок використання новітніх технологій, передовсім інформаційних та комунікаційних. У результаті роботи студентство поважного віку отримало нові знання, а юні викладачі й викладачки сертифікати на підтвердження своєї участі в роботі факультету «Соціальних та інформаційних технологій».

26 Декабря 2018 в 16:02

22 Декабря 2018 в 14:39

Студенти сучасних закладів вищої освіти мають бути підготовлені до зростаючих вимог міжнародної мобільності, потреб мультилінгвістичного та мультикультурного світу.

Діяльність студентського клубу полягає у встановленні дружніх зв’язків із молоддю різних країн, проведенні тематичних вечорів і організації зустрічей з носіями іноземних мов. Тому приїзд до нашого університету групи студентів з Алжиру та Марокко не міг залишитися поза нашою увагою.

Тема заходу «Святкові традиції» була надзвичайно цікавою для студентів- іноземців, оскільки це їхнє перше Різдво в Україні. Знайомство з багатими та різноманітними традиціями Різдва й Нового Року в країнах світу відбувалося під час проведення тематичних вікторин і конкурсів на знання англійських висловів щодо новорічного святкування.

Мессауд Ануар та Мансурі Аймен розповіли про свята, які є в Алжирі. Цікаво було дізнатися про Мусульманський Новий рік, Мавлід – день народження пророка Мухамеда, а також про Ураза – Байрам та Курбан – Байрам.

 Савелій Лукаш (ІПЗ-17-1), Данило Куропятник (ІПЗ-18-1м) та Віталій Лазарев (ЕЕ-15-1) поділилися традиціями святкування Дня Святого Миколая у своїх родинах.

Дабаж Мохамед Хайтем, Рім Таггуг та Леонід Шадрін чудово співали колядки та різдвяні пісні англійською мовою.

Усебічний розвиток, чіткі життєві принципи із належним володінням іноземними мовами творять фахівця того рівня, який вважається конкурентоспроможним в Україні та країнах Заходу.

Отже, захід продемонстрував не тільки високий рівень підготовки студентів КНУ та студентів Алжиру, але й належну соціальну адаптованість, обізнаність у світових культурних традиціях, вміння спілкуватися англійською мовою та бути цікавим співрозмовником.

 

22 Декабря 2018 в 14:33

Вітаємо викладачів факультету інформаційних технологій, які в період з 03.12.2018 до 06.12.2018 разом із викладачами з інших факультетів Криворізького національного університету брали участь у реалізації програми підготовки та складання екзамену з англійської мови на рівень В2 в м. Ченстохова (Польща). У результаті плідної праці й складання екзамену, який передбачав демонстрацію загального рівня володіння мовою, усного мовлення, письма, читання, аудіювання, сертифікати отримали Рубан С. А., Ткачук В. В.

Бажаємо колегам подальших успіхів у науковій діяльності та натхнення для нових звершень!Сongratulations!

"
"
"
"
22 Декабря 2018 в 14:30

Факультет інформаційних технологій вітає студентку І курсу Єлизавету Тищенко (ІПЗ-18м), яка стала лауреаткою конкурсу «Студент року Дніпропетровщини» і потрапила до трійки кращих у номінації «Унікальна номінація року» завдяки своїй активній участі в міжнародних освітніх проектах та всеукраїнських ініціативах з популяризації інформаційних технологій, а також відмінне навчання і наполегливу волонтерську діяльність у сфері ІТ.

Пишаємось Єлизаветою і бажаємо їй не зупинятись на досягнутому! 

17 Декабря 2018 в 21:29

Кінець осені та початок зими студенти нашого факультету ознаменували двома перемогами в шахових турнірах.

21 листопада 2018 р. відбулось змагання між факультетами Криворізького національного університету. Під час гри, яка й вирішувала звання чемпіона, наші першокурсники: Тіщенко О. (КІ-18), Мойсеєнко В. (ІПЗ-18-1), Колісніченко С. (КН-18), Радченко А. (ПО-18) перемогли гравців з гірничо-металургійного факультету з рахунком 2:1, узявши Кубок за зайняте І місце "Першокурсник – 2018".

12 грудня 2018 р. у шаховому змаганні честь нашого факультету відстоювали Тіщенко О. (КІ-18), Мойсеєнко В. (ІПЗ-18-1) та Ананьєв В. (КІ-16).

З 21-го можливого команда набрала 19 очок та здобула дострокову перемогу в шостому з семи турів, принісши факультету ще одну нагороду: "1 місце в спартакіаді «КНУ» серед збірних команд факультетів 2018-2019 н.р. з шахів".

Пишаємося нашими гравцями і бажаємо їм чудової стратегії та блискучо вигідних комбінацій як на шаховій дошці, так і в житті!

4 Декабря 2018 в 22:12

3 грудня у ДВНЗ «Криворізький національний університет» розпочалась робота з первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Інженерія програмного забезпечення» зі спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

 Експерти Микола Степанович Нікітченко (завідувач кафедри теорії та технології програмування Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук, професор) та Анатолій Михайлович Пєтух (завідувач кафедри програмного забезпечення Вінницького національного технічного університету, доктор технічних наук, професор) познайомились із викладачами кафедри моделювання та програмного забезпечення, плідно поспілкувалися зі студентами спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».

Експертами було проаналізовано методичне забезпечення кафедри, якість наукової роботи викладачів та студентів, узгоджено графік проведення комплексних контрольних робіт та інших заходів з експертизи. Під час невеличкої екскурсії університетом експерти ознайомились із комп'ютерними класами, конференційним та спортивними залами, їдальнею та лекційними аудиторіями.

3 Декабря 2018 в 22:51

У листопаді на базі Криворізького національного університету вже традиційно було проведено 1 етап ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (відповідальна – к. філол. н., ст. викл. кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки Гладир Я.С.).

У конкурсі взяли участь першокурсники нашого університету, які вивчають дисципліну «Українська мова (за професійним спрямуванням)». Студентам-учасникам було запропоновано виконання творчої роботи – написання есе на тему: «ВІРА У СВІТЛЕ МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ У ТВОРЧОСТІ Т. ШЕВЧЕНКА». Робота виконувалася під керівництвом викладачів кафедри ІПМП  (доц. Савченко А.Л., доц. Пасічна О.В., ст. викл. Ланова І.В.).

Есе оцінювалося за наступними критеріями:

1.Наявність/відсутність плагіату.

2. Самостійність, оригінальність мислення.

3. Повнота розкриття теми.

4. Точність, ясність, логіка формулювання думок, наявність умотивованих логічних переходів.

5. Оперування знаннями про Т. Шевченка: фактами його біографії, особливостями творчого шляху тощо.

6. Звернення до творів Т. Шевченка.

7. Мовна досконалість, використання стилістичних засобів.

8. Наявність граматичних, орфографічних і т. ін. помилок.

9. Наявність структурних частин есе: вступу, тез(и), аргументації, висновків.

10. Проекція висвітленої теми на проблеми сьогодення.

За результатами перевірки конкурсних робіт призове місце із результатом 93 бали (зі 100 можливих) посіла студентка групи ІПЗ-18-1 Пузіно Мілана. Вітаємо переможницю та бажаємо успіхів у другому етапі конкурсу!




Популярні ресурси