16 Февраля 2019 в 12:37

Декілька років поспіль студенти і студентки нашого факультету мають можливість здійснювати вільний вибір навчальних дисциплін. 

Викладачі різних кафедр заздалегідь розробили та запропонували перелік тих дисциплін, які забезпечують можливість студентству здійснити самостійний вибір у рамках навчального циклу. Потягом цього тижня відбулась презентація запропонованих дисциплін, серед яких: ділова іноземна мова, політологія, психологія ділових відносин, інженерна графіка, екологія, гендерна рівність, теорія інформації і кодування, економіка, системи управління технологічними процесами тощо.

Перед студентами стояв нелегкий вибір, адже кожна презентація була захопливою. Але саме за рахунок дисциплін вільного вибору переважно й здійснюється академічна мобільність студентів. Сподіваємось, що під час вивчення обраних дисциплін студентство отримає не тільки нові знання, а й новий досвід та уміння його застосовувати.

14 Февраля 2019 в 00:21

Багато свят не буває, адже завжди приємно обмінюватись подарунками. Сьогоднішній день – 14 лютого – багатий на приводи для сюрпризів. Назвемо хоча б декілька з них: День Святого Валентина, у який закохані обмінюються сердечками і не тільки; Міжнародний День дарування книг (можна подарувати друзям, бібліотеці, самим собі); у Німеччині це День психічнохворих людей; у Японії День оголених чоловіків; у Болгарії День виноградарів. А ще, і для нас це знаменна дата, 14 лютого – День комп’ютерника!  Саме в цей день у 1946 році світу було продемонстровано перший реально працюючий електронний комп’ютер ENIAC I.

Що святкувати, обирати Вам. Ми ж бажаємо усім кохання, здоров’я, захопливих книжкових сюжетів, приємних подарунків! І виголошуємо тост:

За сі, за perl, за Unix-shell,

За Windows, Гейтса та Intel ,

За скрипт, за байт, за Unicode,

За Linux та "Hello, World!"

12 Февраля 2019 в 12:38

Кафедра іноземних мов, яка входить до складу нашого факультету, сприяє тому, щоб Україна говорила іноземною легко і з задоволенням.

11 Февраля 2019 в 17:04

Циркулярна пилка. Посудомийна машина. Система автоматичного визначення номера абонента, що телефонує, опція очікування виклику, коли абонент розмовляє з іншою людиною. Двірники на автомобілях. Кевлар – волокно, з якого виготовляють куленепробивні жилети та інше захисне спорядження. Комп’ютерні терміни «баг» і «дебаггінг». Батареї для космічних станцій. Виділення стволових клітин. І багато іншого, без чого сьогодні важко уявити наше життя, винайшли жінки.

З 2016 року 11 лютого святкують День жінок і дівчат в науці. Ми приєднуємось до святкування і вітаємо всіх жінок і дівчат нашого факультету, які рухають науковий світ уперед. Нових вам наукових досягнень, знахідок і звершень!

 

11 Февраля 2019 в 17:02

4 Февраля 2019 в 01:07

2 лютого 2019 року пройшовДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ у стінах Криворізького національного університету.

Випускники, десятикласники загальноосвітніх шкіл та їх батьки стали активними учасниками профорієнтаційних зустрічей на факультеті інформаційних технологій цього дня.

Присутні ознайомилися зі специфікою спеціальностей, за якими здійснюється підготовка на випускових кафедрах; мали змогу отримати консультації та відповіді на питання під час спілкування з деканом, викладачами і студентами ФІТ.

Програмою зустрічі було передбачено вікторину з ІТ-галузі. Майбутні абітурієнти виявляли активність, відповідаючи на питання. За правильні відповіді отримували призи.

Також наші гості виявляли зацікавленість у процесі ознайомлення зі спеціалізованими лабораторіями засобів автоматизації та апаратно-програмних комплексів систем управління; Мережевого обладнання CISCO та промислових контролерів Phoenix Contact. Усі бажаючі цього дня перевірили власний рівень володіння англійською мовою.

Дійсно, цікавинкою стала участь учнів у короткому та цікавому квесті під час екскурсії факультетом інформаційних технологій.  

Скануючи інформацію, присутні відповідали на нескладні питання. Приємно вражала активність та ініціативність гостей.

По закінченню квеста кожен учасник отримав Сертифікат на безкоштовний майстер-клас із розробки мобільних додатків та фото на згадку.

Цікавим та продуктивним виявився день спілкування з молоддю та їх батьками у стінах нашого університету.

 

Презентації:

1 Февраля 2019 в 10:14

На канікулах наш факультет не байдикував, а брав участь у спартакіаді університету «Бадьорість та здоров’я – 2019». Протягом двох тижнів відбулись змагання з настільного тенісу, шахів, бадмінтону, волейболу.

За результатами ігор, викладачі та співробітники ФІТ посіли ІІ місце в турнірі з шахів і отримали пам’ятний подарунок.

Найактивніші учасники та учасниці спартакіади в різних номінаціях були нагороджені грамотами та солодкими призами.

Пишаємось нашими спортсменами та бажаємо в наступному році здобути більше перемог!

1 Февраля 2019 в 10:07

Вітаємо наших колег, яким на засіданні Вченої ради університету 29 січня 2019 р. в урочистій обстановці ректор КНУ Ступнік М. І. вручив дипломи:

- завідувачці кафедри автоматизації комп'ютерних наук і технологій Моркун Наталі Володимирівні – диплом професора;

- доцентам кафедри комп’ютерних систем та мереж Музиці Івану Олеговичу та Кузнєцову Денису Івановичу – дипломи доцентів;

- доценту кафедри іноземних мов Шалацькій Анні Миколаївні – диплом доцента.

Щиро вітаємо колег та бажаємо їм подальших наукових і професійних здобутків!

31 Января 2019 в 12:44

2 лютого 2019 року з 10.00 –ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ у стінах Криворізького національного університету.

Запрошуємо випускників, десятикласників загальноосвітніх шкіл та їх батьків; випускників коледжів і всіх бажаючих стати активними учасниками профорієнтаційних зустрічей на факультеті інформаційних технологій цього дня.

Ви матимете змогу поспілкуватися з деканом, завідувачами кафедр, викладачами та студентами факультету інформаційних технологій.

Ознайомитеся зі специфікою підготовки на факультеті за спеціальностями:

121 – Інженерія програмного забезпечення;

122 – Комп’ютерні науки;

123 – Комп’ютерна інженерія.

151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології;

015 – Професійна освіта (спеціалізація – комп’ютерні технології);

015 – Професійна освіта (спеціалізація – електротехніка та електромеханіка).

Ви матимете можливість отримати відповіді на всі актуальні питання в контексті професійного самовизначення.

Програмою профорієнтаційних екскурсій передбачено презентацію спеціалізованих лабораторій засобів автоматизації та апаратно-програмних комплексів систем управління; Мережевого обладнання CISCO та промислових контролерів Phoenix Contact.

Вашій увазі буде представлено презентації навчальних можливостей опанування іноземних мов професійного спрямування. Також усі бажаючі матимуть змогу за короткий проміжок часу перевірити власний рівень володіння англійською мовою.

Цікавинка: запрошуємо взяти участь у короткому та цікавому квесті.

Квест відбудеться під час екскурсії факультетом інформаційних технологій (початок об 11:00 в ауд. 521).

Для участі у квесті вам знадобиться мобільний телефон та програма зчитування QR-кодів, наприклад, QR Scanner –

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trendmicro.qrscan.

1. Шукайте та скануйте QR-коди з позначкою FIT-Quest під час екскурсії

факультетом інформаційних технологій.

2. Відповідайте на питання квесту. Будьте уважні – відповіді або підказки будуть поруч.

3. Віддайте контрольний листок квесту відповідальному біля стенду факультету в холі університету.

На переможців чекатимуть призи!

У процесі активної творчої навчально-пізнавальної співпраці креативний професорсько-викладацький колектив допоможе Вам максимально повно розкрити власні здібності, отримуючи задоволення від навчально-професійної діяльності в галузі інформаційних технологій.

Завжди готові до творчої співпраці!

30 Января 2019 в 14:41

28 січня 2019 року в Криворізькому національному університеті відбулася І міжнародна науково-практична конференція «Англійські студії». Вона об’єднала іноземних студентів, що здобувають освіту на підготовчому відділенні, студентів та викладачів університету і всіх тих, хто захоплюється вивченням іноземних мов. Інтернаціоналізація вищої освіти – це дієвий інструмент розвитку університету. Наявність студентів-іноземців, програм академічного обміну є важливими факторами конкурентоспроможності навчального закладу в сучасному академічному світі.

Проблематика конференції охоплювала актуальні питання формування лексико-семантичної структури сучасних терміносистем, особливостей функціонування мовних одиниць в іноземних мовах, стратегій використання інноваційних технологій в опрацюванні мови (мережа Інтернет, комп’ютерний переклад, електронні словники), новацій та досвіду у викладанні професійно-орієнтованої іноземної мови.

Із вітальним словом до учасників конференції виступив ректор університету Микола Іванович Ступнік. Звертаючись до студентства англійською та французькою мовами, ректор висловив сподівання, що участь у цьому заході стане для них поштовхом до вдосконалення знань з іноземних мов, які в сучасному світі є засобом ефективного існування в соціальній, суспільній та професійній сферах і сприяють всебічному розвитку особистості. Особливу увагу викликали доповіді завкафедри іноземних мов Голівер Н. О. на тему «Англійська лексика» та к.ф.н., доц. Курбатової Т. В. «Когнітивні метафори в сучасній англійській мові».

Учасники конференції мали чудову нагоду поділитися результатами власних лінгвістичних досліджень, репрезентованих у рамках напрямів конференції. Відбулися цікаві презентації та жваве обговорення. Особливо варто відзначити якість доповідей, майстерність публічних виступів та уміння презентувати себе, свою роботу студентів-іноземців.

Кращі студенти були відзначені дипломами в різних номінаціях.

Найкращі доповіді представили Мансурі Аймен (Автоматичний переклад під час обробки мови), Могилевський Олексій (Англіцизми у французькій мові), Лукаш Савелій (Застосування сленгу irl). Кращими визнали презентації Мансурі Асії (Походження англійської мови) та Кечруд Ліни «Міжкультурне спілкування: мова тіла». З-поміж спікерів відзначили Хасін Саллах Еддіна (Як бути успішним), Рім Таггуг (Мистецтво ефективних презентацій), Мессауд Ануар, Дабаж Мохамед Хайтем (Сутність ідіом).

Більшість виступів, що прозвучали протягом конференції, пов’язані з мовними питаннями, що доводить: мова (особливо англійська) є тією ланкою, яка об’єднує представників різних лінгвокультурних спільнот, допомагає досягти взаєморозуміння, налагодити стосунки, досягти діалогу та взаємодії.

Конференція промайнула дуже швидко. Присутні мали змогу поринути у світ англійського слова, зачаруватися його мелодикою, відчути мовний шарм. До заходу долучилися студенти груп підготовчого відділення та факультету інформаційних технологій, які доклали багато зусиль, аби на належному рівні презентувати свої доповіді та активізувати інтерес слухачів до вивчення іноземної мови.

Наразі бажаємо всім учасникам творчого натхнення та подальших наукових звершень!
Популярні ресурси