7 Апреля 2021 в 20:27

Майбутній педагог професійного навчання повинен вміти приймати рішення та нести відповідальність за них, мати комунікативну компетентність, незалежність, особистісну мобільність, безперервно навчатись, бути професійно зрілим, творчим, самоорганізованим, бути здатним до самомобілізації, самосприйняття, саморозвитку та самовдосконалення.
Зважаючи на це, 06 квітня 2021 року при вивченні дисципліни «Психологія» зі здобувачами вищої освіти ІІ курсу спеціальності 015 «Професійна освіта (цифрові технології)» та 015 «Професійна освіта (енергетика, електротехніка та електромеханіка)» своїм досвідом поділилася випускниця магістратури 2019 року Кулібаба Анна Сергіївна, викладач Малої Комп'ютерної Академії «ШАГ», яка успішно захистила магістерську роботу на тему: «Розвиток особистісної мобільності майбутніх педагогів професійного навчання».
Анна Сергіївна визначила сутнісні характеристики особистісної мобільності та розкрила прояви особистісної активності, готовності виконувати соціальні ролі, адаптивності, креативності, компетентності, комунікативності, соціальної перцепції, саморозвитку та самовдосконалення у своїй професійній діяльності.
Окрім того, Анна Сергіївна презентувала здобувачам розроблений онлайн-тренінг та методичні рекомендації тренеру щодо його проведення. Програма тренінгу передбачає шість дистанційних занять з використанням ІКТ, які спрямовано на розвиток критеріїв особистісної мобільності, передбачають різні методи навчання та поєднання теорії із практикою.
Переконані, що такі заняття сприяють мотиваційній діяльності студентів та надихають їх на нові пошуки й звершення!

7 Апреля 2021 в 14:05

Бажаємо великих досягнень, нових відкриттів, перспективних пропозицій, життєвої енергії та бадьорості, щастя, добробуту і міцного здоров'я! Успіхів у справах, колосального розвитку, здійснення мрій та сподівань!

7 Апреля 2021 в 14:04

Оголошено конкурс «Кращий молодий вчений року Криворізького національного університету». Відповідно до наказу ректора Криворізького національного університету № 120 від 05 квітня 2021 року оголошено конкурс «Кращий молодий вчений року Криворізького національного університету», який триватиме до 25 травня 2021 року.

У конкурсі беруть участь молоді вчені університету (аспіранти та співробітники віком до 35 років, доктори наук або докторанти віком до 40 років), які заповнюють рейтингову форму в електронному вигляді на сайті університету у розділі «Рада молодих вчених» (http://www.knu.edu.ua/rada-molodyh-vchenyh/novyny-granty-i-stazhuvannya) та надсилають до оргкомітету (rmv@knu.edu.ua) у визначені терміни. Відповідні документи щодо рейтингових показників надаються у друкованому вигляді голові РМВ.

Термін: до 03 травня надіслати на електронну пошту РМВ (rmv@knu.edu.ua) пакет документів кандидатів для участі в конкурсі; пакет документів в друкованому вигляді, завірений у керівника структурного підрозділу, де працює кандидат, надати голові РМВ Паламар А. Ю. до 17 травня; до 25 травня за результатами розгляду та обговорення кандидатур оргкомітет, який визначає переможців конкурсу з відзначенням призових місць. Переможцям будуть надані премії та Дипломи I, II, III ступеня.

Детальну інформацію можна дізнатися у голови РМВ – канд. техн. наук, доц. Паламар А. Ю. та відповідального секретаря конкурсу Градової Є. О.

7 Апреля 2021 в 13:12

Відповідно до Положення про формування здобувачами КНУ індивідуальної траєкторії навчання студенти груп ПО-20, ПО-20ск, ПО-19, ПО-19ск, ПО-18, ПО-18ск здійснили обрання вибіркових дисциплін.
Задля цього було проведено зустрічі із викладачами різних кафедр, які представили свої дисципліни, що дало можливість студентам зробити свій свідомий вибір.
Вибіркові навчальні дисципліни професійної та практичної підготовки надають можливість здійснення поглибленої підготовки за спеціальностями, що сприяє академічній мобільності студентів та дозволяє здійснювати впровадження спеціалізацій у межах базової спеціальності з метою формування компетентності здобувача відповідно до вимог ринку праці.

 

7 Апреля 2021 в 13:03

В умовах реформаційних змін системи вищої освіти співпраця зі стейкхолдерами є одним із засобів поліпшення якості підготовки фахівців. Кафедра професійної та соціально-гуманітарної освіти пишається тим, що до реалізації навчального процесу долучаються випускники, які в ролі зацікавлених осіб допомагають удосконалювати процес підготовки бакалаврів із професійної освіти за спеціалізаціями.
Так, 02 квітня 2021 року в межах дисципліни «Методика професійного навчання» зі здобувачами освіти ІІІ курсу спеціальності 015 «Професійна освіта (цифрові технології)» своїм практичним і методичним досвідом поділилася випускниця магістратури 2014 року Мартиненко Катерина Валеріївна – методист, викладач інформатики Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею. Вона ознайомила студентів із тим, які законодавчі документи регламентують розроблення планової документації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, розкрила особливості розробки освітньої програми з професії 4113 Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, навчальних програм з теоретичної та професійно-практичної підготовки, поурочно-тематичних планів тощо. Особлива увага була приділена вимогам до комплексно-методичного забезпечення професії.
Здобувачі освіти отримали ґрунтовні відповіді на запитання щодо тематики зустрічі, які сприяли також цікавій дискусії навколо проблем підвищення престижності робітничої професії та мотивації до професійно-педагогічної діяльності викладачів.
Співпраця триватиме й надалі. Тематика нових зустрічей, зміст заходів, запропоновані Катериною Валеріївною, нададуть можливість активізувати науково-дослідну роботу здобувачів освіти, яка матиме не лише теоретичне, а й вагоме практичне значення для закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

26 Марта 2021 в 19:58

Цьогорічні іноземні студенти ознайомилися із творчістю Лесі Українки (до вшанування річниці мисткині). ПВ-20-1, групі студентів із Марокко ( викладач – Гладир Я.С.) було запропоновано до перегляду фільм про Лесю Українку арабською мовою. На цьому цікавому заході будо проведено паралелі між української та арабською поетичними культурами, адже Леся Українка тривалий час перебувала в Єгипті. Студенти переглянули збірку її віршів арабською мовою (у перекладах , нещодавно презентованих посольством Єгипту) та поділились своїми враженнями.

5 Марта 2021 в 15:13

3 березня 2021 року кафедрою професійної та соціально-гуманітарної освіти було проведено вебінар для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (4 курс) та здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти (1 та 2 курси) на тему: «Роль здобувачів освіти у забезпеченні якісного навчання за освітньою програмою».
Під час вебінару викладачі кафедри Тарасова О.В., Сулима Т.С., Басюк Л.Б., Ушаткіна С.О. наголосили на важливості процедури акредитації освітньої програми, пояснили суть нормативних документів та роль гаранта освітньої програми, наголосили на важливості проходження анкетування учасників освітнього процесу; розглянули питання академічної доброчесності, наукової роботи здобувачів освіти, проходження ними різних видів практик під час навчання. Детально зупинились на важливості процедури перегляду освітньої програми та здійснення індивідуальної траєкторії здобувачів освіти.
У своїх виступах викладачі акцентували увагу на тому, що якість навчання неабиякою мірою залежить від умотивованості та активної залученості кожного до навчального процесу.
Завершився вебінар активним обговоренням зі слухачами порушених питань, що засвідчило їхній високий інтерес та зацікавлення окресленою темою.

4 Февраля 2021 в 13:16

 

Підготовка фахівців здійснюється за спеціальностями:

  • 121 «Інженерія програмного забезпечення»

  • 122 «Комп’ютерні науки»

  • 123 «Комп’ютерна інженерія»

  • 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

  • 015 «Професійна освіта» за спеціалізаціями: Цифрові технології; Енергетика, електротехніка та електромеханіка

 

121 Інженерія програмного забезпечення

 

122 Комп’ютерні науки

151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології

 

123 Комп’ютерна інженерія

 

015 Професійна освіта

Детальніше про спеціальність можна дізнатися на сайті кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти
20 Января 2021 в 12:22

Канікули та святкові дні тривають. Тому бажання зустрітися з новими людьми та поспілкуватися з ними на різні теми стало поштовхом для проведення першого у цьому році засідання студентського клубу «Stream». Його гостями стали студенти з Марокко.

Особливу атмосферу створив виступ сім’ї Дмитра Кондрашова (КІ-19), який разом з мамою чудово співав колядки, показував яскравий вертеп, розповів про українські традиції.

Аліна Куценко (ПТБ-20-1) розповіла багато нового про виникнення Новорічних та Різдвяних свят в Україні, смачну кутю, цікаві традиції святкування Водохреща.

Ольга Румянцева (ІПЗ-19) провела віртуальну відео екскурсію по нашому місту. З висоти пташиного польоту показала міць та силу залізорудних кар’єрів, красу ботанічного саду, витонченість човникової станції в парку ім. Маршавцева. Гості побачили яким унікальним містом є наш Кривий Ріг.

Віртуальна подорож продовжилася на борту літака, який вилетів з Криворізького міжнародного аеропорту і попрямував до Марокко. Нада Марміссі, Сукейна Дарбаши, Шайма Аунау показали міста Маракеш, Касабланку, Фес, Іфрен та інші. Спека пустелі Сахари та засніжені вершини гірського масиву Високий Атлас, марокканська музика та національна кухня настільки вразили, що інші учасники зустрічі – Лев Коробіцин (КІ-19), Олександр Зимовець (АКІТ-19), Стас Заболотній (ІПЗ-19), Влад Гордієнко (ІПЗ-19), Антон Могіль (АКІТ-19), Валентин Власюк (АСП-20а) задавали багато питань та отримували цікаві відповіді. Їх викладач доцент Шалацька Г. М. підкреслила, що навчання та комунікація поза навчальною аудиторією є дуже важливими для вивчення іноземних мов, особистого розвитку та розширення світогляду.

Захід відбувався англійською мовою, але коли Олексій Могилевський (АТ-20м) звернувся до марокканських гостей гарною французькою, це стало для них приємною несподіванкою, тому що французька, наряду з арабською, є їх рідними мовами.

Міжкультурна комунікація представників української і марокканської культур, обмін інформацією, думками, почуттями є дуже цінним елементом навчально-виховного процесу. Без сумніву, попереду будуть нові «живі» зустрічі та екскурсії по визначним місцям Криворіжжя.

6 Января 2021 в 16:01

Рейтинг успішності студентів за результатами зимової екзаменаційної сесії 2020/21 навчального року

 Популярні ресурси