19 Января 2018 в 16:31
17 Января 2018 в 21:29

27 січня 2018 року о 10.00 в Палаці Молоді та Студентів відбудеться День Відкритих Дверей університету.

Запрошуємо випускників, десятикласників загальноосвітніх шкіл та їх батьків; випускників коледжів і всіх бажаючих стати активними учасниками профорієнтаційних зустрічей на факультеті інформаційних технологій цього дня.

Зустріч відбудеться 27 січня 2018 року об 11.00 в ауд. 521 головного корпусу ДВНЗ «Криворізький національний університет».

Програмою профорієнтаційних заходів передбачено презентації спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців випусковими кафедрами ФІТ.

Галузі знань 12 «Інформаційні технології» за спеціальностями:

121 – Інженерія програмного забезпечення;

122 – Комп’ютерні науки;

123 – Комп’ютерна інженерія.

Галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування»

за спеціальністю:

151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

Галузі знань 01 «Освіта»

за спеціальністю:

015 – Професійна освіта (спеціалізація – комп’ютерні технології).

015 – Професійна освіта (спеціалізація – електротехніка та електромеханіка).

 

Ви матимете змогу поспілкуватися з деканом, завідувачами кафедр, викладачами та студентами факультету інформаційних технологій.

Під час профорієнтаційних екскурсій присутні зможуть оцінити роботу спеціалізованих лабораторій засобів автоматизації та апаратно-програмних комплексів систем управління; з’ясувати переваги роботи галузі інформаційних технологій; ознайомитися з Мережевим обладнанням CISCO та промисловими контролерами Phoenix Contact; із конструюванням, настроюванням та програмуванням роботів.

Увазі гостей буде запропоновано презентації навчальних можливостей опанування іноземних мов професійного спрямування. Ви відкриєте шляхи

професійного самовизначення особистості, що допомагають визначитися у світі професій.

Також студенти-магістри презентуватимуть отримані наукові результати вперше розробленого способу отримання електроенергії шляхом перетворення механічної енергії обертання повітряного гвинта в електричну енергію, за рахунок використання енергії потоку газу/повітря, що видувається технологічною установкою, керованою системою управління, що живиться від електричної мережі.

Ми допоможемо Вам знайти себе у світі ІТ-індустрії та почуватися комфортно, максимально повно розкриваючи власні здібності, отримуючи задоволення від професійної діяльності в обраній галузі знань.

 

Чекаємо всіх бажаючих! Завжди готові до творчої співпраці!

3 Января 2018 в 13:26

ВІТАЄМО

СТРЮКА АНДРІЯ МИКОЛАЙОВИЧА,

кандидата педагогічних наук, доцента кафедри моделювання і програмного забезпечення, з присудженням

премії Президента України для молодих вчених 2017 року

за наукову роботу:

«Система комбінованого навчання майбутніх фахівців з програмної інженерії»!

1 Января 2018 в 21:38

Урочисто, тепло, новорічно... Слова, наповнені магією наближення улюблених свят, спадають на думку після відвідування ректорського прийому іноземних студентів. Цьогоріч ректорський прийом відбувся 29 грудня; за традицією – в актовій залі ДВНЗ «Криворізький національний університет».

Кожен із присутніх мав змогу відчути той затишок, що зазвичай панує в українських родинах у передноворічні свята, насолодитися національним колоритом.

Привітати іноземних студентів завітали ректор ДВНЗ «Криворізький національний університет» проф. Ступнік Микола Іванович, перший проректор доц. Вербицький Віктор Іванович, проректор із науково-педагогічної та виховної роботи доц. Стрюк Микола Іванович, начальник відділу міжнародних зв’язків Кругленко Людмила Володимирівна, завідувач відділення по роботі з іноземними студентами, аспірантами та стажистами Нестор Олена Олександрівна, завідувач відділення підготовки іноземних громадян до вступу у ВНЗ Суховенко Наталія Іванівна, інспектори відділу міжнародних зв’язків, декан факультету інформаційних технологій доц. Чубаров Владислав Анатолійович, в. о. завкафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки доц. Тарасова Олена Володимирівна, викладачі кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки й інші співробітники університету.

Українською та французькою мовами привітав іноземних студентів ректор університету Ступнік М. І., російською й англійською – начальник відділу міжнародних зв’язків Кругленко Л. В. Усі поздоровлення та побажання знаходили щирий відклик у студентів. Ведучим свята і водночас виконавцем неймовірно гарних новорічних пісень був викладач кафедри промислового, цивільного і міського будівництва Паливода О. А. Українські студенти також завітали на прийом із подарунками для присутніх – чуттєвими танцювальними композиціями.

Із теплими словами привітань виступили викладачі підготовчого відділення. Надзвичайно зворушливими були слова подяки та вітання випускників ДВНЗ «Криворізький національний університет» різних років: Каріма Зігмі – випускника аспірантури зі спеціальності «Геологія», доктора технічних наук, завідувача кафедри геології університету в м. Сетіф у Алжирі; Юнесса Ель Абіда – випускника магістратури будівельного факультету, представника Королівства Марокко. Також привітали присутніх із прийдешніми святами, висловили подяку ректорату та викладачам нашого університету Отузова Селбі – магістрантка факультету економіки та управління бізнесом, представниця Республіки Туркменістан; Букід Хайтам – магістрант будівельного факультету, марокканець, Хамаілі Акрам – аспірант факультету економіки та управління бізнесом, алжирець.

Наскрізний мотив виступів іноземних громадян: Кривий Ріг – рідне місто, а українці – толерантна та гостинна нація. Жоден не оминув болісну й актуальну тему, бажаючи Україні миру та швидкого загоєння завданих війною ран.

Студенти підготовчого факультету, що вивчають російську мову щонайбільше три місяці, також звернулися до присутніх із теплими словами вдячності. У залі лунали українська, російська, французька, арабська, англійська й туркменська мови.

Сюрпризом для іноземних громадян стала поява традиційних персонажів новорічного свята – Дідуся Мороза та Снігуроньки, із рук яких кожен студент отримав солодкий подарунок – бонбоньєрку.

Під час неофіційної частини ректорського прийому всі присутні мали змогу поласувати тістечками, скуштувати чай і каву. Студенти фотографувалися з викладачами та зі своїми друзями. Лунаюча музика, національні й сучасні молодіжні танці у виконанні іноземних студентів наповнили свято радісним і невимушеним настроєм, піднесли передсвяткові відчуття та додали віри в новорічні дива, здійснення яких так прагнемо всі ми – українці, алжирці, марокканці, камерунці, туркмени, азербайджанці, іорданці, .. представники всіх країн і всіх націй.

26 Декабря 2017 в 21:57

Основною вимогою вищої освіти за сучасних умов є орієнтація на розвиток особистості, здатної творчо розв’язувати взаємопов’язані професійно-практичні та соціально-економічні проблеми, які відповідають вимогам сьогодення.

Стрімкий розвиток інформаційно-технологічного суспільства приводить до динамічних змін, що потребує формування освіченої, творчої особистості, реалізації та самореалізації в освітньому просторі. За таких умов набуває актуальності формування творчої особистості.

У цьому контексті на Дніпропетровщині одинадцять років поспіль проводяться конкурси молодих науковців, які спрямовані на підтримку винаходів науковців-початківців.

Цьогоріч напередодні Нового року урочисто відзначено переможців традиційних обласних конкурсів «Молоді вчені – Дніпропетровщині» та «Кращий молодий вчений».

Серед двадцяти найкращих претендентів на відзнаку «Молоді вчені – Дніпропетровщині» нагороджена викладач кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки Ткачук Вікторія Василівна (консультант – канд. пед. наук, доцент, доцент кафедри фізики Єчкало Ю. В.).

У двох номінаціях «Молоді вчені – Дніпропетровщині» та «Кращий молодий вчений» відзначено кандидата технічних наук, доцента кафедри автоматизованих електромеханічних систем в промисловості та транспорті Козакевича Ігоря Аркадійовича (консультант – доктор техн. наук, професор, завідувач кафедри автоматизованих електромеханічних систем в промисловості та транспорті Сінчук О. М.).

Як зазначив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман, підтримка молодих вчених – це впевнена інвестиція в майбутнє області зокрема та держави загалом. Тому обласна влада й надалі сприятиме заохоченню обдарованої молоді до розроблення новаторських проектів, оскільки це – крок до Європейської інтеграції в освітньому просторі.

Творчих вам злетів і наснаги, наші таланти, нових звершень у досягненні вершин Наукового Олімпу!

 

Посилання на інтерв’ю з молодими науковцями: http://1tv.kr.ua/releases/4682

24 Декабря 2017 в 15:09

Зростання інформаційних потоків та широке впровадження різноманітних інформаційних технологій зумовило структурні, функціональні та змістові зміни освітньої галузі. Тому сучасне суспільство ставить перед системою освіти низку нових завдань, пов’язаних з оновленням змісту освіти, розробкою й упровадженням нових форм навчального процесу, педагогічних технологій і комп’ютерно зорієнтованих засобів навчання. Наукове обґрунтування та перевірка правильності, дієвості, ефективності, результативності й досяжності змін в освіті вимагають упровадження нових підходів у контексті освітньої інноватики системи вищої професійної освіти.

Державна цінність освіти полягає в тому, що моральний, інтелектуальний, науково-технічний, духовно-культурний та економічний потенціал будь-якої держави залежить від стану та можливостей освітньої сфери. Саме тому набувають актуальності механізми реалізації технологій, що дають змогу забезпечення престижу освітньої діяльності, усвідомлення її державного значення.

І не випадково, у День Святого Миколая Чудотворця Криворізький міський голова Ю. Г. Вілкул вітав найталановитішу молодь за наукові здобутки у різних галузях. Так, за підсумками 2017 року 200 криворіжців віком від 7 до 35 років відзначено за видатні досягнення у науці, техніці, творчості, спорті, громадській діяльності, а також за внесок у розвиток студентського самоврядування. Серед переможців дипломи лауреатів відзнаки Криворізького міського голови для обдарованих дітей та молоді отримали десять студентів нашого університету.

У номінації «За інтелектуальні досягнення» нагороджена Вольних Наталія Андріївна – магістр першого року навчання факультету інформаційних технологій (гр. ПОКТ-17- 1м), володарка диплому І ступеня Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Педагогіка» для студентів вищих закладів освіти непедагогічного профілю. Загалом рівень демократичності держави визначається рівнем доступу до освіти, змогою задоволення освітніх потреб у контексті розвитку та вдосконалення галузевих компетенцій. Ідея особистісної практично зорієнтованої підготовки майбутнього викладача почасти замовлена у вітчизняній психолого-педагогічній літературі теоретико-методологічного рівня. Власним науковим доробком Вольних Наталія переконала, що пріоритетним має постати створення такого освітньо- розвивального середовища, у результаті взаємодії з яким у майбутнього педагога професійного навчання формується готовність до творчої роботи на основі знання сучасних педагогічних технологій, розуміння індивідуальної сутності, на основі якої виробляється особистісна педагогічна концепція і персонал-технологія. Пишаймося творчими креативними студентами, спроможними до наукових звершень, наділених невичерпним джерелом ініціативи, енергії, активності, інновацій, незмінного натхнення!

18 Декабря 2017 в 16:45

13 декабря по инициативе ВГО ВЖЕО «Проект Кешер» и при поддержке факультета информационных технологий ГВУЗ «Криворожский национальный университет» прошел тренинг для студентов 1-2 курсов в рамках акции «16 дней против насилия в отношении женщин». Тема тренинга «Насилие на стадии свиданий» была выбрана не случайно, ведь именно студенты первых курсов стоят на пороге своих будущих отношений и только начинают ориентироваться в психологии поведения, формируя свой опыт в любви,  доверии, проявлении чувств. Данный тренинг ставил своей целью повысить уровень чувствительности участников, юношей к положению женщин и девушек, подвергающихся насилию, а также выявить проявление насилия на ранних стадиях отношениях.

В ходе тренинга студенты разобрались с понятиями «биологический пол», «гендерные роли», выявили наиболее типичные «гендерные стереотипы»; дискутировали о существовании двойного стандарта морали в современном обществе: одного - относительно мужчин и совсем другого - относительно женщин; рассмотрели, как строится мужское самоощущение, каким образом мужчина подтверждает свою значимость в обществе. Ребята также, получив «Карточки с утверждениями», честно, сами для себя отвечали, в каких из этих утверждений они увидели себя, свое поведение. Если хотя бы на один из этих пунктов был положительный ответ, то отношения с избранницей можно характеризовать как насильственные, в которых девушка подвергается унижению. Для многих этот момент тренинга был сложным именно потому, что дал возможность понять, что происходит и постараться изменить ситуацию.

Насилие, которое встречается среди молодых людей – огромная проблема нашего общества, порой ее очень тяжело выявить. Появление насилия во взаимоотношениях между молодыми людьми, равно как и в среде взрослых людей, не всегда можно однозначно определить. Любовь, ревность, контроль и чувства собственника сплетаются в одно целое. Насилие на стадии свиданий является причиной любого другого насилия среди молодежи.    Заключительной частью тренинга была работа в малых группах с раздаточным материалом «Изменяем отношение к насилию. Разрушаем стереотипы». Для изменения ситуации с насилием на стадии свидания или позже, в семье или в целом, в обществе, необходимо осознать гендерную природу насилия и изменить традиционную мужскую самоидентификацию. Ребята не только говорили о проблеме, но искали практический выход из проблемы. Важно было также донести информацию о вновь принятом законе Украины «О защите жертв домашнего насилия»

Опрос показал, что 100% участников сталкивались с проявлением насилия (73% с физическим, 85% с моральным и 57% с экономическим); 85%, из которых было в отношении женщин. 85% участников тренинга готовы противостоять «гендерным стереотипам»,  начиная изменения с себя, с собственного поведения - не пользоваться ими и стараться предостеречь от них своих друзей, подруг, знакомых, родных. 95% отметили тренинг важным для личного развития и построения отношений в жизни и выразили желание участвовать в  подобного рода инициативах. Руководство университета выразила глубокую признательность за возможность поднять такую важную тему для студентов, а также отметили важность сотрудничества Проекта Кешер с учебными заведениями, что является лучшим решением в профилактике гендерного насилия.

14 Декабря 2017 в 11:35

8 грудня на нашому факультеті проведено дебати –інтелектуальну гру, сутність якої полягала в аргументованому обґрунтуванні пропонованих проблем.

Після невеликого тренінгу студентам було запропоновано взяти участь у справжній грі. Перша гра була відбірковою, де представлені теми вирізнялися сьогоденною актуальністю. За результатами проведеного раунду дві команди вийшли у фінал. Боротьба тривала напружена, обидві команди виявили себе якнайкраще. Відтак переможців стало четверо: Грицьковян Богдан (АКІТ-17), Тютюнник Вадим (ПО-16),  Дзюрич Марія (КН-17), Севський Дмитро  (ПО-17). Подарунок - сертифікат до квест-кімнати.

Присутні мали змогу переконатися, що участь у дебатах допомагає розвинути критичне мислення і до того ж навчитися чітко, влучно й аргументовано висловлювати власні думки.

Сподіваємося, що гра була не тільки цікавою та корисною й емоційно насиченою , але водночас мала неабиякий пізнавальний характер!

14 Декабря 2017 в 11:31

25 листопада 2017 року в рамках акції «16 днів проти насилля» у групі ПО-16 проведена виховна година за темою «Інформаційна зустріч до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насилля проти жінок». Кожен студент мав змогу виступити з доповіддю із інтерпретацією розуміння сутності висвітлюваної проблеми. Упродовж діалогу обговорено низку позицій, студентами сформульовано рекомендації щодо сутнісних характеристик специфіки актуальної для сьогодення проблеми та накреслені можливі шляхи її розв’язання.

14 Декабря 2017 в 11:27

30 листопада 2017 р. у рамках акції «16 днів проти насилля» групою ІПЗ-16-1 проведено круглий стіл на тему «16 днів проти гендерного насилля». На виховному заході студенти мали змогу обговорювати значущі суспільні проблеми, активно  ділилися власними думками. У процесі спільної підготовки та творчої активної взаємодії було поглиблено знання з винесеної на обговорення проблеми. Зроблено висновок про неприпустимість будь-якого насилля.


Візміть участь у створенні нового логотипу ФІТ!Спеціальності:


Популярні ресурси