Захоплююча подорож скелями МОДРу

1 жовтня 2017 року відбулася надзвичайно захоплююча подорож скелями МОДРу на березі р. Інгулець. В екскурсії взяли участь студенти та викладачі факультету інформаційних технологій, зокрема декан факультету Чубаров В. А. і завідувач кафедри іноземних мов Голівер Н. О., інформаційну підтримку екскурсії забезпечувала доцент кафедри геології і прикладної мінерології Євтехова А.В. Учасники екскурсії із задоволенням відвідали декілька важливих пам’яток Криворіжжя.

Почалася екскурсія з відвідування пам’ятника знаменитому Олександру Полю, який уперше профінансував дослідження залізорудного басейну нашого міста та відкрив рудник «Саксаганський». Далі, через чарівні краєвиди берегів Інгульця, студенти й викладачі дісталися до унікальної геологічної пам’ятки – скель МОДРу. Цей шлях був досить небезпечним, адже всі стежки були круті та слизькі, а деякі – ще й вузькі. На щастя, ніхто не постраждав.

Скелі МОДРу (Міжнародна організація допомоги революціонерам) – це дивовижний геологічний об’єкт, одне з визнаних «див» України. За своїм складом це величезні кварцити, виходи українського щита на поверхні землі. Вони утворюють пласти руди з вкрапленнями дрібних каменів. Між камінців, знайдених студентами, були дрібні гранати.

На завершення студенти й викладачі влаштували пікнік на мальовничому пагорбі МОДРу. Екскурсія дозволила студентам різних курсів і спеціальностей познайомитися та весело провести час разом. Окрім подорожі, захоплювала також розповідь екскурсовода про історію й особливості цього місця. Навіть зазвичай невгамовні студенти зупинялися та слухняно слухали розповіді про життя видатних дослідників, про склад цих величних скель, про історії, пов’язані з унікальними місцями. Сподіваємося, що всі присутні були задоволені екскурсією і обов’язково приєднаються до нас наступного разу!