Захід на тему СНІДу

Усесвітній день боротьби зі СНІДом з’явився в календарі 1 грудня 1988 року. За більш ніж чверть століття Кривий Ріг став одним з міст України, де зафіксовано багато людей, хто має ВІЛ-позитивний статус. Найуразливішою до інфекції і надалі залишається молодь. Серед найефективніших засобів боротьби з епідемією ВІЛ-СНІДу світова спільнота вбачає широку профілактичну інформаційну кампанію, до якої залучається все більше волонтерів, студентських рухів та молодіжних організацій.

Студенти КНУ також не стоять осторонь відзначення тих дат, які особливо стосуються здорового способу життя. Одна з таких акцій була проведена на факультеті інформаційних технологій доцентами кафедри ІПМП Савченко А. Л. та Сулимою Т. С. Захід, покликаний зменшити ризик інфікування ВІЛ серед молоді міста, охопив чималу кількість юнаків та дівчат.

Червона стрічка – символ боротьби зі СНІД стала своєрідним ланцюжком між тими, хто хворіє на СНІД, та тими, хто допомагає долати цю хворобу. Студентство активно відстоює європейські цінності, які пропагують толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних членів нашого суспільства. Тому під час акції було наголошено на необхідності виховання у суспільства толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих та боротьбі з дискримінацією. Провідний спеціаліст криворізького Центру здоров`я Буртуаль Олена Олексіївна розповіла про те, що в місті робиться чимало, аби ті, хто має ВІЛ-позитивний статус або хворіє на СНІД, мали змогу отримати якісну медичну допомогу. Звернула увагу на те, що таке живе спілкування з ровесниками допомагає знайти однодумців і розробити спільну стратегію створення молодіжного активу вишу щодо розв`язання проблеми СНІДу.