Вітаємо студентів кафедри інформатики, автоматики і систем управління з перемогою

Команда студентів спеціальності «Комп’ютеризовані системи управління та автоматика» зайняла 1-е місце у 3-му конкурсі «Hackathon» на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»!

20 – 21 лютого 2015 року у приміщенні БК «Металургів» відбувся 3-й відкритий конкурс «Hackathon», що проводиться ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». З радістю повідомляємо, що переможцями конкурсу стала команда SUA-Team, до складу якої ввійшли студенти нашого факультету!

Термін Hackathon (Хакатон) утворився від поєднання двох слів – «хакер» і «марафон». Сьогодні Хакатони вже не відносяться безпосередньо до хакерства, вони перетворилися на конкурси в форматі марафону, під час яких фахівці з різних областей спільно працюють над вирішенням певної проблеми і перетворюють ідею в прототип або діючу модель всього за 24 години. В якості результату конкурсу учасники повинні представити готовий до запуску життєздатний продукт, на якому можна протестувати роботу ідеї.

Зацікавленість в проведенні Хакатонів з боку різних компаній невпинно зростає, оскільки вони:

– дозволяють створювати мережі талановитих і активних людей, зацікавлених в певній темі або проблематиці;

– можуть бути сценою для потенційно успішних стартапів, з якими можна продовжити працювати;

– дозволяють створювати реальні макети діючих установок;

– є чудовою платформою для експериментів та дозволяють генерувати та реалізовувати абсолютно нові ідеї та проекти;

– забезпечують можливість учасникам продемонструвати, наскільки вони кваліфіковані фахівці.

Головними критеріями оцінювання результатів є відповідність темі, ступінь готовності, корисність, креативність, складність та комплексність.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проводить конкурс втретє (кожні 3 місяці) і з кожним разом зацікавленість з боку учасників невпинно зростає. Якщо в минулому, 2-му конкурсі приймало участь 7 команд, то у 3-му конкурсі прийняло участь вже 12 команд. Команди представляли ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ ММК ім. Ілліча, Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара, ДВНЗ «Криворізький національний університет».

Варто відзначити, що команда студентів нашого факультету вдруге приймає участь у конкурсі. Цього разу до складу команди увійшли:

1. Гук Дмитро (СУА-12);
  2. Макуха Дмитро (СУА-10м);
  3. Микитин Олексій (СУА-12);
  4. Тимошенко Максим (СУА-10м);
  5. Тохтарь Юрій (СУА-12);
  6. Харламенко Вадим (асистент каф. ІАСУ, к.т.н., капітан команди).

Під час підготовки до конкурсу головною інтригою, безперечно, була майбутня тема конкурсу. Безсумнівно, що організаторам конкурсу вдалося здивувати учасників темою «Tools» (інструменти, засоби), яку перед початком оголосив головний ініціатор проведення конкурсу на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», директор Департаменту автоматизації технологічних процесів Максим Романов. Тим цікавішим був етап генерування ідей! За умовами конкурсу команди повинні були за 2 години (з 10-00 до 12-00) висунути креативну ідею розробки та презентувати її, а потім упродовж 24 годин реалізувати у вигляді готового до використання продукту.

Ідея нашої команди полягала у реалізації програмно-апаратного засобу для спектрального аналізу аналогових сигналів на базі мікроконтролера Arduino Uno. Програмна частина відповідного інструменту була реалізована на мові C# в середовищі Visual Studio.NET. Відповідний засіб може використовуватися в системах вібродіагностики, акустичного контролю (наприклад, рівня заповнення млинів на ГЗК), в системах управління (наприклад, для визначення ширини розвантажувальної щілини дробарок) тощо. Для демонстрації працездатності створеного засобу команда SUA-Team розробила демонстраційний стенд з системою вібродіагностики, що складався з перетворювача частоти Altivar 312, асинхронного двигуна з ексцентриком на валу та закріпленого на двигуні датчика віброшвидкості. Сигнал з датчика за допомогою розробленого засобу розкладався в спектр, на основі аналізу якого система визначала можливі несправності в роботі двигуна і видавала користувачу діагностичні повідомлення.

Схвальні відгуки і додаткові бали за креативність отримала чудова ідея нашої команди використати засоби Календарю Google для безкоштовної реалізації системи СМС-інформування користувачів про можливість настання аварійної ситуації, що була реалізована програмно і дозволила безкоштовно реалізувати функціональність недешевих GSM-модулів контролерів.

В цілому рівень реалізованих учасниками конкурсу проектів був дуже високим. Учасники використовували велику кількість сучасного обладнання автоматизації – датчиків, виконавчих механізмів, мікроконтролерів, ПЛК, засобів людино-машинного інтерфейсу.