Студентська науково-практична конференція-дебати -2016

Року англійської мови в Україні присвячується

Сьогодення дебати набувають особливого значення для кожної країни і особистості зокрема. Відомий автор підручників з дебатів, Ненсі Клаксон, вважає, що «дебати – це навчальний інструмент, за допомогою якого можна досягти певних освітніх цілей. Вони розвивають комунікативні та мовні навички, дають студентам здійснювати як підготовлені, так і спонтанні презентації в залежності від потреб, що є чіткою схемою організованого обміну ідеями».

В цьому році на базі кафедри іноземних мов ДВНЗ «КНУ» відбулась студентська науково-практична конференція у форматі модифікованих дебатів. Тема дебатів, «Соціальні комунікації в англомовному інформаційному суспільстві: позитивні та негативні аспекти», відображає збільшення впливу й ролі інформації і знань в житті суспільства, створення глобального інформаційного простору, який убезпечує:

а) ефективну або негативну взаємодію людей;

б) доступ до світових інформаційних ресурсів тощо.

Слід зауважити, що дебати є одним із засобів розвитку особистості, оскільки в основу дебатної технології покладено такі принципи: виховання громадянина, інтегративний зв'язок педагогічного процесу із життям, соціально-ціннісної поведінки.

Студентська конференція-дебати передбачала залучення всіх факультетів університету до процесу дебатування. Командами-переможцями стали команда будівельного факультету (тренер – Ліхошерст О.Г.), команда транспортного й механіко-машинобудівного факультетів (тренери – Костіна Л.С., Лукаш О.Ю.), команда факультету інформаційних технологій (тренер – Корнієнко В.В.). Оцінювання змістовності, структурованості й презентабельності промов спікерів команд здійснювалося за участі почесного журі на чолі із завідуючою кафедри іноземних мов Голівер Н.О. Склад журі був представлений деканами факультетів та заступниками деканів факультетів (к.т.н., доц. Астахов В.І., Дубровський С.С., Пижик А.М., Чубаров В.А., Федотов В.А.,.), іноземними та українськими експертами (Вейн Лейтон, Слободанюк Р., Кошелев В.) та досвідченими викладачами кафедри іноземних мов. Журі зазначило високий рівень обізнаності й англомовної комунікативної культури спікерів, які стали переможцями в запеклій дискусії.

Найкращими спікерами команд було визначено наступних студентів: Карбан Василь (ЗЕД-13-1), Крамський Андрій (ІМ-14-1), Куропятник Данило (ПЗАС-14-2), Літвінов Олександр (СУА-14-1), Мудрук Богдан (ПЦБ-12-1). За успішну організацію студентської науково-практичної конференції-дебатів і плідну підготовку спікерів було відзначено сертифікатами найкращих тренерів команд, серед яких ст..викл. Соколова С.В., викл. Костіна Л.С., к.п.н., доц.. Корнієнко В.В., к.п.н. Курбатова Т.В., викл. Ліхошерст О.Г., викл. Костюк С.С. та інші.

У фінал увійшли команди гірничого факультету та факультету інформаційних технологій. Переможцем дебатів-2016 стала команда факультету інформаційних технологій.

Таким чином, цьогорічна студентська науково-практична конференція-дебати підтвердила гарантовану ефективність свого формату як педагогічної технології і уможливила вирішення ключового завдання системи освіти правової держави – формування інтелектуального потенціалу сучасної демократії: ерудованих, із високоюангломовною комунікативною культурою, із гнучким і креативним мисленням, цілеспрямованих і конкурентоспроможних громадян інформаційного суспільства.

Викладач кафедри ін.мов

Костіна Л.С.