Представники КНУ взяли участь у битві роботів

Студенти Криворізького національного університету Микитин Олексій та Федоренко Олександр із власним роботом виступили на II Всеукраїнській студентській олімпіаді «Комп'ютерні системи штучного інтелекту», що проходила 18-21 квітня у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», м. Харків. За результатами олімпіади студенти ДВНЗ "КНУ" зайняли почесне 4-е місце - досить добре, як для новачків!

Захід об'єднував студентів з 60 вищих навчальних закладів з різних міст України - з Києва, Одеси, Львова, Вінниці, Кривого Рогу, Дніпра, Полтави, Сум та інших міст країни.

Мета олімпіади - не тільки оцінити рівень знань з математики, фізики, програмування, робототехніки та механіки, а й популяризувати серед студентів сучасні напрямки розвитку науки і техніки, розвинути інноваційне та критичне мислення і практичні навички створення складних мехатронних систем, які можуть входити до складу сучасних робототехнічних систем.

Учасники олімпіади змагалися у трьох турах - теоретичний, практичний і експериментальний. Зокрема, 20-21 квітня пройшди випробування роботів на тренувальних полях Палацу студентів НТУ «ХПІ». В ході експериментального туру олімпіади роботи повинні будуть самостійно на рівні закладеного в них штучного інтелекту вирішити три завдання: слідувати по траєкторії, розпізнавати образи і «зіграти» в робо-керлінг. Фінальним змаганням став робо-керлінг, під час якого роботи повинні за максимально короткий час знайти і виштовхнути за межі поля шість кеглів.

Коротке відео проходження траси роботом студентів КНУ: