Погляд у світ

Уже багато років на кафедрі іноземних мов функціонує студентський клуб міжнародної дружби «Stream» як одна з форм позааудиторної роботи. За цей час студенти молодших і старших курсів мали можливість поспілкуватися з цікавими людьми з різних куточків світу. Ці зустрічі завжди викликають надзвичайний інтерес, оскільки надають змогу не тільки ознайомитися з культурою, способом життя, особливостями технічного розвитку та промислового виробництва в різних країнах, але й поглибити знання іноземних мов, зокрема під час розмовної практики.

У поточному навчальному році клуб продовжує активну діяльність; відбулося вже кілька засідань. На них були запрошені провідні спеціалісти, що працюють у всесвітньо відомих компаніях. Так, Філіп Нужний, випускник факультету інформаційних технологій нашого університету, засновник агентства «The Bakery», розповів про особливості роботи у світі IT, про вимоги клієнтів до програмного забезпечення, підкреслив необхідність володіння іноземними мовами для успішної кар’єри фахівця.

Ця ж тема була провідною і під час зустрічі з Олександром Савицьким, випускником гірничого факультету КНУ. Олександр працює у відомій австралійський компанії «PIP», що надає консультативну допомогу з питань використання гірничодобувної техніки. Олександр докладно розповів членам клубу про складання резюме, підготовку до співбесіди з представниками компаній. На прохання членів клубу Олександр Савицький надавав поради щодо особливостей пошуку роботи залежно від спеціальності, а також розповідав про нюанси проживання та побуту в Австралії.

Змістовною була зустріч з Сергієм Миколайовичем Івакіним, який за дорученням керівництва компанії «ArcelorMittal» неодноразово працював на африканському континенті. Слухачів зачарувала розповідь про Ліберію, звичаї місцевого населення, економічний і культурний розвиток країни. С. М. Івакін детально розповів про умови проживання та праці в цій екзотичній країні. Членів клубу цікавили аспекти спілкування між місцевим населенням і спеціалістами з інших держав. Але найчастіше запитання стосувалися мовної підготовки наших спеціалістів для роботи за кордоном. С. М. Івакін, як і всі інші гості клубу, під час зустрічі неодноразово підкреслив, що знання іноземної мови, зокрема спеціальної термінології, є однією з важливих умов, за яких спеціаліст з України може посісти гідне місце в колективі закордонної компанії.

Окрасою зустрічей були світлини та сувеніри, що їх приносили із собою запрошені гості. Члени клубу, з-поміж яких були студенти різних факультетів нашого університету, висловлюючи слова подяки гостям, бажали їм подальших професійних успіхів, підкреслюючи при цьому важливість таких зустрічей у становленні та вихованні молодих конкурентоспроможних спеціалістів.

Проведені на високому рівні засідання клубу покращили мовну практику студентів. Сподіваємося, що й у подальшому ця форма навчання буде успішною. І тому співробітники кафедри запрошують усіх бажаючих і небайдужих до участі в роботі клубу «Stream»!