Навчальний візит представників ДВНЗ «Криворізький національний університет» до Католицького університету Льовена (м. Гент, Бельгія) у межах проекту HETES TEMPUS

У період з 8 по 12 червня в межах проекту TEMPUS 543966: «Вища інженерна освіта для екологічно сталого промислового розвитку» (Higher engineering training for environmentally sustainable industrial development) відбувся черговий навчальний візит представників українських університетів – учасників проекту – до Католицького університету Льовена (м. Гент, Бельгія). Учасниками проекту є такі українські університети: Національна металургійна академія України, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ДВНЗ «Криворізький національний університет».

ДВНЗ «Криворізький національний університет» у делегації представляли доцент кафедри соціології та економіки Широкова М.С. і доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж Музика І.О.

Відповідно до програми візиту представники української делегації мали можливість на прикладі Католицього університету Льовена вивчити передовий досвід впровадження елементів концепції сталого розвитку в навчальні програми підготовки магістрів та аспірантів інженерних спеціальностей. Бельгійські колеги приділили значну увагу висвітленню практичних аспектів організації роботи магістрів та аспірантів різних спеціальностей над проектами, що присвячені проблемам раціонального природокористування і питанням впровадження новітніх ресурсозберігаючих рішень і технологій.

Українські та бельгійські колеги мали змогу обмінялися думками щодо проблем і перспектив профільних галузей промисловості (металургійної, гірничо-видобувної, нафтогазової) у контексті завдань досягнення сталого розвитку, а також шляхів вдосконалення системи інженерної освіти для вирішення цих завдань. Викладачі українських університетів мали змогу відвідати лабораторії Католицького університету Льовена й ознайомитись з основними результатами наукових досліджень, присвячених застосуванню різних аспектів концепції сталого розвитку для вирішення практичних завдань:

1)    застосування технології PROFIenergy для енергозбереження в задачах автоматичного керування промисловими об’єктами на базі контролерів Siemens;

2)    питання стандартизації обладнання та створення пристроїв для заряджання електричних транспортних засобів, проектування велосипедів з електричним двигуном, дослідження режимів їхньої роботи;

3)    дослідження в галузі органічних світлодіодів, енергоефективного освітлення, сонячної енергії;

4)    застосування енергоефективних технологій при будівництві «розумних будинків».

Значну увагу було приділено питанням підготовки PhD в університеті. На виробництві працює значна кількість кандидатів наук. Промисловий сектор Бельгії зацікавлений у наукових дослідженнях з підвищення енергоефективності та екологічної безпеки виробництва.

Від імені української делегації хочеться висловити подяку приймаючій стороні – викладачам Католицького університету Льовена – за відмінну організацію та насичену корисною інформацією програму!