Міжнародний день рідної мови

Щасливі ми, що народилися й живемо на такій чудовій мальовничій землі, у нашій славній Україні. Тут жили наші діди, прадіди, тут живуть наші батьки – тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово... Мова – то душа народу.

Щороку 21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року.

На сьогодні у світі зафіксовано 6000 мов. Носії всіх мов можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам.

25 лютого викладачі кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки і студенти різних факультетів нашого університету провели виховний захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Представники різних національностей розповіли про свої рідні мови, довели цінність рідного слова для кожного народу.