День українського козацтва, День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці
0
0
410

14 жовтня Україна святкує відразу три події - День українського козацтва, День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці.

День захисника України створено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

День українського козацтва створено враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва  у ствердженні  української  державності  та  суттєвий  внесок  у сучасний процес державотворення. 

Покро́ва Пресвято́ї Богоро́диці — християнське і народне свято, відзначається церквами східного обряду (православними та греко-католиками) 14 жовтня.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Традиційно вважається, що на Покрову у1942 році було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня святкується як день УПА, проте деякі історики схильні вважати, що дата утворення є суперечливою.

З 2014 року указом Президента України Петра Порошенка на свято Покрови призначено День захисника України.

 

Комментарии