День Героїв Небесної Сотні

18 лютого о 12:00 в аудиторії № 367 відбувся патріотично-виховний захід, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні. На заході були присутні заступник голови студентської ради факультету Сергій Козін і студент 4-го курсу групи ПЗАС-12-2 Калістратов Володимир, який брав участь у бойових діях на майдані Незалежності. Володимир розповів про ті жахливі дні, про невинних людей, які загинули в боротьбі за свої сім'ї, за світле майбутнє та за демократичну країну.

День Героїв Небесної Сотнівстановлено указом Президента України Петра Порошенка № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого2015 року «з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності(листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».

«Небесна Сотня» – так українці з невимовним болем у серцях і безмежною пошаною в душах назвали тих загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 року – лютому 2014 року.

21 лютого2014 року офіційна влада України юридичновизнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала пісня «Пливе кача…».